Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 4. Sınıf Öğrencilerimiz Önlüklerini Giydiler | Kapadokya Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 4. Sınıf Öğrencilerimiz Önlüklerini Giydiler

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Dil ve Konuşma Terapisi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Çocuk Gelişimi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 4. sınıf öğrencilerimiz mesleğe atılmadan önce geleneksel hale gelen önlük giyme töreniyle önlüklerini teslim aldılar. Uçhisar Sanat Yerleşkesinde yapılan törende öğrencilerimize önlükleri giydirildi.

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rukiye Yalap konuşmasında “Sevgili öğrenciler, bugün mesleğe adım atmanızı temsilen giyeceğiniz beyaz önlükler sizlere önemli sorumlulukları da yüklüyor. Eğitim hayatınız boyunca mesleğinizle ilgili edindiğiniz bilgi ve becerilerinin yanında etik değerler ve ahlaki sorumluluk bilinciniz sizi her zaman başarıya ulaştıracaktır. Sağlık çalışanları olarak meslek hayatımız boyunca göz önünde bulundurmamız gereken en önemli ilke "önce zarar verme" ilkesidir. Bu ilkeyi benimseyerek meslek etiğine uygun hizmet sunmalıyız.  Bugün beyaz önlüklerini giyen tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, meslek hayatları boyunca başarılar diliyorum.” dedi.

 

 

 


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız