Kapadokya Üniversitesi
fakulte_myo

Yüksekokul Hakkında

Kapadokya Meslek Yüksekokulu, uygulamalı eğitim ve sektör iş birlikleriyle, mesleki eğitim alanında pek çok ilklere ve başarılara imza atmış, Türkiye'nin en özgün mesleki eğitim okuludur.

Kapadokya Üniversitesi, Kapadokya Meslek Yüksekokulunun 13 yıllık akademik, finansal ve yönetsel deneyiminin temelinde yükselmektedir.

TÜM SİVİL HAVACILIK PROGRAMLARINDA YETKİLİ TEK YÜKSEKOKUL

Kapadokya MYO, eğitim verdiği tüm havacılık alanlarında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM| tarafından yetkilendirilmiş tek yüksekokuldur.

Uluslararası ve ulusal mevzuatta, sivil havacılık sektöründe çalışacak elemanların, SHGM tarafından yetkilendirilen kuruluşlarda eğitim alması zorunluluktur. Kapadokya MYO, yetkili havacılık programlarında hem yükseköğretim gereklerini yerine getirmekte hem de havacılık standartlarına uymaktadır. Eğitimler yıllık olarak SHGM tarafından denetlenmektedir. Bu uygulama, Yüksekokulun sivil havacılık eğitimlerinin yüksek standardının teminatıdır.

Kapadokya MYO Türkiye'de bir havalimanı içerisinde yerleşkesi olan tek okuldur. Öğrencilerimiz, Istanbul Sabiha Gökçen yerleşkesinde okurken sektörlerinde çalışma imkânına da sahiptir. Türkiye'nin en büyük havayolu şirketlerinin de aralarında olduğu 20 havacılık şirketi ile Kapadokya MYO arasında istihdam ve uygulama eğitiminde iş birliği protokolü bulunmaktadır.

Kapadokya Meslek Yüksekokulu;

Eğitim-sektör analizleri doğrultusunda yabancı ve meslek sertifikaları destekli, sürekli güncellenen eğitim programlarıyla öğrencilerine nitelikli bir meslek edinme fırsatı sunar,

Eğitim verdiği alanlarda usta-çırak ilişkisini, öğrenci-sektör buluşmasını ön planda tutar,

Ezbere dayalı yöntemlerden uzak duran, uygulamayla perçinlenen kalıcı bilgiye inanır,

Sağlık programlarında uygulamalı eğitimleriyle fark yaratır,

Sürekli değişim, sürekli gelişim ilkesiyle benzerlerinden hep iki adım öndedir.E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız