Öğrenci Toplulukları

Kapadokya Üniversitesi, öğrencilerine kaliteli eğitim vermenin yanı sıra, kendilerini geliştirebilecekleri sosyal ortamı yaratmaya da büyük önem vermektedir. Üniversite bünyesinde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 27 öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Topluluklar, kültürel ve sportif aktivitelerin yanısıra, sosyal sorumluluk anlayışı ile yürüttükleri topluma hizmet projeleri ile Üniversitemiz ve toplum arasındaki bağların da güçlendirilmesini sağlamaktadırlar. 

 
* İçeriğin tamamını görebilmek için tabloyu sola kaydırınız.

Öğrenci Toplulukları

Atlı Spor Topluluğu Doğada binicilik etkinlikleri düzenleyerek öğrencilerimize binicilik deneyimi yaşatır.
Dans Topluluğu Çeşitli dans kategorileriyle öğrencileri tanıştırır ve pratik yapmalarını sağlar.
Dağcılık ve Bisiklet Topluluğu Uzman bisiklet ve kayak liderleri eşliğinde bisiklet, kayak ve snowboard turları düzenler.
Doğa Topluluğu Üniversitemizin outdoor yürüyüş ve spor faaliyetlerini organize eder.
İngilizce Konuşma Topluluğu İngilizce film, oyun, tiyatro gösterileri gibi etkinliklerle İngilizce dil becerisini geliştirmeyi amaçlar.
Fotoğraf ve Sinema Topluluğu Temel fotoğrafçılık ve kısa film çekimi hakkında eğitimler ve seminerler düzenler.
Müzik Topluluğu Müziğe yeteneği olan öğrencilerimizin bir araya gelmelerini ve sahne deneyimi yaşamalarını sağlar.
Hezarfen Havacılık Topluluğu Havacılık sektöründeki uzman kişilerle seminerler organize eder ve teknik geziler düzenler.
MayDanozZ Sosyal Aktiviteler Topluluğu Oyun, gösteri, turnuva gibi eğlenceli sosyal aktiviteleri düzenler.
Sosyal Sorumluluk Topluluğu Sağlık ve sosyal yardımlaşma kuruluşlarıyla ortaklaşa çalışmalar yürüterek etkinlikler düzenler.
Tiyatro Topluluğu Temel tiyatro eğitimleri vermenin yanısıra oyunlar sergileyerek öğrencilerimizin tiyatro ile buluşmasını sağlar.
Yeşim Kişisel Gelişim ve Sağlıklı Yaşam Topluluğu Kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam hakkında alanında uzman kişilerle seminerler düzenler.
Mutfak Dostları Topluluğu Yemek pişirme sanatı hakkında eğitimler ve seminerler organize ederek yemek sunumları hazırlar.
Türk Dünyası Kültür Topluluğu Türk Tarihi konusunda öğrencilerimizi bilinçlendirmek için uzman isimlerle seminerler düzenler.
Genç TEMA Topluluğu Gençlerin doğa hakkında bilinçlenmesini sağlamak ve erozyonu önlemek için TEMA Vakfı ile ortak çalışmalar yürütür.

Atatürkçü Düşünce Topluluğu

Atatürk ilke ve devrimlerinin öğrenciler tarafından öğrenilmesi ve benimsenmesi için faaliyetler yapar.

Kültür ve Tartışma Topluluğu

Öğrenciler arasında seviyeli tartışma ortamını kurar, öğrencilerin fikirlerini ifade etmede kendilerini geliştirmelerini sağlar.

Gönül Bir Topluluğu Okul içinde veya dışında yapılan etkinliklerde gönüllü olarak görevler alır. Diğer topluluklarla iş birliği içerisinde AB projeleri, seminerler ve sosyal aktiviteler hazırlar.

Almanca Konuşma Topluluğu

Almancayı ve Alman kültürünü tanıtır; üye öğrencilerin Almanca dil yeterliliklerini geliştirir.

Genç Kızılay Topluluğu

Kızılay faaliyetlerine dair öğrencileri bilgilendirir, kan bağışının önemini öğrencilere anlatır ve kan bağışı etkinlikleri düzenler.

Düşünce Atölyesi Topluluğu

Öğrencilerin düşünsel faaliyetlerini geliştirmek için kitap okuma faaliyetleri, şiir dinletileri düzenler ve münazara etkinlikleri yapar.

Uluslararası Öğrenci Topluluğu

Uluslararası öğrenci değişim programlarına dair okulumuz öğrencilerini bilgilendirir ve okulumuzdaki yabancı öğrencilerin uyum süreçlerine destek olur.

Pixel Gamers Topluluğu

E-sporu okulumuzda tanıtır, e-spor alanında turnuvalar düzenler ve bir okul takımı kurarak yarışmalara katılır.

Pusula Psikoloji Topluluğu

Psikoloji alanında bilgilendirme yapar, psikolojiyi ve alt dallarını tanıtır, psikoloji bölümü öğrencilerine ve psikoloji bilimine ilgili öğrencilere yönelik etkinlikler düzenler.

Happy Bodies Topluluğu

Sağlıklı beslenme konusunda öğrencileri ve toplumu bilinçlendirmek adına toplantılar düzenler, bu konuda gerekli faaliyetleri yürütür.

Genç LÖSEV Topluluğu

LÖSEV faaliyetleri ile lösemiyi ve kanseri önlemek için neler yapılabileceği konusunda okulumuz öğrencilerini bilgilendirir, bu amaçla seminerler, konferanslar düzenler.

 

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız