Öğrenci Toplulukları

Kapadokya Üniversitesi, öğrencilerine kaliteli eğitim vermenin yanı sıra, kendilerini geliştirebilecekleri sosyal ortamı yaratmaya da büyük önem vermektedir. Üniversite bünyesinde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 32 öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Topluluklar, kültürel ve sportif aktivitelerin yanı sıra, sosyal sorumluluk anlayışı ile yürüttükleri topluma hizmet projeleri ile Üniversitemiz ve toplum arasındaki bağların da güçlendirilmesini sağlamaktadırlar. 

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak topluluk oturumlarına katılabilir, etkinlikler hakkında bilgi alabilir, topluluktaki arkadaşlarınızla tanışabilirsiniz.

 
 
* İçeriğin tamamını görebilmek için tabloyu sola kaydırınız.

Öğrenci Toplulukları

Teams Bağlantısı

Atlı Spor Topluluğu

Doğada binicilik etkinlikleri düzenleyerek öğrencilerimize binicilik deneyimi yaşatır.
https://kpdk.link/Atli-Spor
Dans Topluluğu Çeşitli dans kategorileriyle öğrencileri tanıştırır ve pratik yapmalarını sağlar.
https://kpdk.link/Dans
Dağcılık ve Bisiklet Topluluğu Uzman bisiklet ve kayak liderleri eşliğinde bisiklet, kayak ve snowboard turları düzenler. http://kpdk.link/Dağcılık ve Bisiklet
Doğa Topluluğu Üniversitemizin outdoor yürüyüş ve spor faaliyetlerini organize eder. http://kpdk.link/Doğa
Fotoğraf ve Sinema Topluluğu Temel fotoğrafçılık ve kısa film çekimi hakkında eğitimler ve seminerler düzenler. http://kpdk.link/Fotoğraf ve Sinema
Müzik Topluluğu Müziğe yeteneği olan öğrencilerimizin bir araya gelmelerini ve sahne deneyimi yaşamalarını sağlar. http://kpdk.link/Müzik Topluluğu
Hezarfen Havacılık Topluluğu Havacılık sektöründeki uzman kişilerle seminerler organize eder ve teknik geziler düzenler. http://kpdk.link/Hezarfen Havacılık
Maydonozz Topluluğu Oyun, gösteri, turnuva gibi eğlenceli sosyal aktiviteleri düzenler.
https://kpdk.link/Maydonozz
Sosyal Sorumluluk Topluluğu Sağlık ve sosyal yardımlaşma kuruluşlarıyla ortaklaşa çalışmalar yürüterek etkinlikler düzenler. http://kpdk.link/Sosyal Sorumluluk
Tiyatro Topluluğu Temel tiyatro eğitimleri vermenin yanısıra oyunlar sergileyerek öğrencilerimizin tiyatro ile buluşmasını sağlar.
https://kpdk.link/Sinasos-Tiyatro
Yeşim Kişisel Gelişim ve Sağlıklı Yaşam Topluluğu Kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam hakkında alanında uzman kişilerle seminerler düzenler.
https://kpdk.link/Yesim
Mutfak Dostları Topluluğu Yemek pişirme sanatı hakkında eğitimler ve seminerler organize ederek yemek sunumları hazırlar.
https://kpdk.link/Mutfak-Dostlari
Türk Dünyası Kültür Topluluğu Türk Tarihi konusunda öğrencilerimizi bilinçlendirmek için uzman isimlerle seminerler düzenler. http://kpdk.link/Türk Dünyası
Genç TEMA Topluluğu Gençlerin doğa hakkında bilinçlenmesini sağlamak ve erozyonu önlemek için TEMA Vakfı ile ortak çalışmalar yürütür. http://kpdk.link/Genç Tema

Kültür ve Tartışma Topluluğu

Öğrenciler arasında seviyeli tartışma ortamını kurar, öğrencilerin fikirlerini ifade etmede kendilerini geliştirmelerini sağlar.

https://kpdk.link/Kultur-Tartisma
Rasat Topluluğu Gökyüzü gözlem etkinlikleri düzenler.  
Gönülbir Topluluğu Okul içinde veya dışında yapılan etkinliklerde gönüllü olarak görevler alır. Diğer topluluklarla iş birliği içerisinde AB projeleri, seminerler ve sosyal aktiviteler hazırlar. http://kpdk.link/Gönülbir Topluluğu

Genç Kızılay Topluluğu

Kızılay faaliyetlerine dair öğrencileri bilgilendirir, kan bağışının önemini öğrencilere anlatır ve kan bağışı etkinlikleri düzenler.

http://kpdk.link/Genç Kızılay
Genç Yeşilay Topluluğu Her nerede olursa olsun bağımlılıklardan kaynaklanan insan ıstırabını ulusal ve uluslararası kapasitesi dâhilinde önlemek ve dindirmek için gayret sarf eder.  
Düşünce Atölyesi Topluluğu

Öğrencilerin düşünsel faaliyetlerini geliştirmek için kitap okuma faaliyetleri, şiir dinletileri düzenler ve münazara etkinlikleri yapar.

https://kpdk.link/Dusunce-Atolyesi

Uluslararası Öğrenci Topluluğu

Öğrencilerimize yurt dışı eğitimleri ve programları sayesinde yeni kültürleri tanıma ve yabancı dilin getireceği avantajların farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenler.

http://kpdk.link/Uluslararası Öğrenci

Pixel Gamers Topluluğu

E-sporu okulumuzda tanıtır, e-spor alanında turnuvalar düzenler ve bir okul takımı kurarak yarışmalara katılır.

http://kpdk.link/Pixel Gamers

Pusula Psikoloji Topluluğu

Psikoloji alanında bilgilendirme yapar, psikolojiyi ve alt dallarını tanıtır, psikoloji bölümü öğrencilerine ve psikoloji bilimine ilgili öğrencilere yönelik etkinlikler düzenler.

http://kpdk.link/Pusula Psikoloji

Happy Bodies Topluluğu

Sağlıklı beslenme konusunda öğrencileri ve toplumu bilinçlendirmek adına toplantılar düzenler, bu konuda gerekli faaliyetleri yürütür.

http://kpdk.link/Happy Bodies

Genç LÖSEV Topluluğu

LÖSEV faaliyetleri ile lösemiyi ve kanseri önlemek için neler yapılabileceği konusunda okulumuz öğrencilerini bilgilendirir, bu amaçla seminerler, konferanslar düzenler.

http://kpdk.link/Genç Lösev

Çeviri ve Edebiyat Topluluğu

Akademik çeviriler, şiir ve kitap çevirileri gibi alanlarda öğrencilerle buluşur.

http://kpdk.link/Çeviri Edebiyat 

Gonyometre Topluluğu

“HAREKETE GEÇ” sloganıyla toplumun her kesimine yönelik bilgilendirme amaçlı paneller, konferanslar ve toplantılar yaparlar.

http://kpdk.link/Gonyometre Topluluğu 

Kask Topluluğu

Kadın dayanışmasını esas alarak üniversite öğrencilerimize savunma sporları eğitimini aşılar.

http://kpdk.link/Kask Topluluğu 

PATİ Topluluğu

Erişebildikleri kadar patili dostlarımıza erişip onlar için mama, kulübe ve temel ihtiyaçları karşılarlar.

https://kpdk.link/Pati

Politika Araştırmaları Topluluğu

Ülkemiz ve uluslararası konularda söyleşileriyle öğrencileri aydınlatır.

http://kpdk.link/Politika Araştırmaları

Sürdürülebilir Kalkınma Topluluğu

İç tüzüğünde belirtmiş olduğu cinsiyet eşitliği, sudaki yaşam, sağlıklı bireyler ve toplamda 17 maddeden oluşan ana hedef konularına yönelik çeşitli etkinlikler yapar.

http://kpdk.link/Sürdürülebilir Kalkınma 
Kalite Topluluğu Kendinizi kariyer anlamında, ayrıca yükseköğretim kalite süreçlerinde geliştirebileceğiniz, kurumsallaşma anlamında kendinize değer kalabileceğiniz bir topluluktur. http://kpdk.link/Kalite Topluluğu 
Roots&Shoots Topluluğu İnsanları, hayvanları veya çevreyi etkileyen sorunları belirlemeye ve bunlar üzerinde çalışmaya teşvik edici faaliyetler düzenler.  
Okuma Kulübü Topluluğu Türk edebiyatının önemli eserleri üzerine inceleme ve söyleşi programları gerçekleştirir. http://kpdk.link/Okuma Kulübü 
Sanat Topluluğu her yıl belirlediği sanatsal çalışma faaliyetleri üzerine kursları açar, sergiler düzenler, önemli kişi veya konular üzerine söyleşiler organize eder, müzeler ve sanat merkezleri gibi yerlere geziler düzenler. http://kpdk.link/Sanat Topluluğu
Turna Topluluğu Kuş türleri üzerine gözlem gezileri düzenler. http://kpdk.link/Turna Kuş Gözlem
Hesi - Ra Topluluğu Çeşitli ortamlarda düzenlenen, Diş Hekimliği ile ilgili yurt içi ve yurt dışı etkinlikleri, kurumsal çalışmaları, üniversiteler arası proje gruplarının  çalışmalarını düzenler ve görev alır.  
Speaking Club Topluluğu Sosyal aktiviteler düzenleyerek öğrencilerin İngilizce konuşma becerilerini geliştirmelerine katkı sağlar.  
Alafon Topluluğu Dil ve Konuşma Terapisi öğrencilerimiz gönüllülük esasına dayalı olarak alanda yetkin kişilerle seminerler düzenleyerek farkındalık etkinlikleri planlar.  
Group AVIA Topluluğu İstanbul Sabiha Gökçen Yerleşkemizde faaliyet gösteren Grup Avia sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri organize eder.  
Genç Fenerbahçeliler Topluluğu Sporun hedefinin bireyler arasında dostluk, barış, sevgi ve kardeşliği geliştirmek olduğu bilinciyle kurulan topluluk sportif faaliyetlerin yanı sıra  sportmenlik anlayışını da herkese aşılamayı hedeflemiştir.  
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız