Rehberlik

Yükseköğretim gençliğine yönelik rehberlik hizmetleri

Üniversite öğrencilerinin kimlik ve rol belirleme arayışlarına, yaşam felsefelerinin ve değerler sisteminin oluşturulmasına, kendine güvenli bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunulur. İnsan ilişkilerini geliştirme, empati becerisi kazandırma, mesleki tercihlerine ışık tutma ve benzeri çalışmalar gibi grup uygulamalarının yanı sıra, bireysel sorunları olanlara psikolojik danışma yardımı yapılır.

Ortaöğretim kurumlarına ve öğrencilerine yönelik rehberlik hizmetleri

Üniversiteye hazırlanan adaylara akademik ve psikolojik açıdan rehberlik hizmeti sunulur. Adayların karşılaştığı sınav kaygısı, akademik başarısızlık, sınav taktik ve stratejileri gibi konularda danışmanlık desteği verilir. Ayrıca ortaöğretim kurumlarına yönelik “Doğru Tercih”, “Geleceğin Meslekleri”, “Başarıyı Arttırmanın Yolları”… gibi konularda çeşitli seminerler düzenlenir.

Ortaöğretim kurumları için müşavirlik ve hizmet içi eğitim desteği

Ortaöğretimde (lise ve dershanelerde) rehberlik faaliyetlerinin geliştirilmesi için rehber öğretmenlere ve diğer eğitim bileşenlerine yönelik müşavirlik hizmeti sağlanır. Özellikle tercih danışmanlığı konusunda Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki rehberlik uzmanlarıyla hizmet içi çalışmalar ve paylaşım toplantıları düzenlenir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okullarda görev yapan eğitmenlere yönelik “Sınıf İçi İletişim”, “Beyin Odaklı Öğrenme” ve “Yöneticilerin Empati Becerileri” konularında hizmet içi eğitim çalışmaları yapılır.

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız