Rehberlik

Ortaöğretim Kurumlarına ve Öğrencilerine Yönelik Rehberlik Hizmetleri

Üniversiteye hazırlanan adaylara akademik ve mesleki kariyer açısından rehberlik hizmeti sunulur. Adayların karşılaştığı sınav kaygısı, akademik başarısızlık, sınav taktik ve stratejileri gibi konularda danışmanlık desteği verilir. Ayrıca ortaöğretim kurumlarına yönelik “Doğru Tercih”, “Geleceğin Meslekleri”, “Başarıyı Arttırmanın Yolları” gibi konularda çeşitli seminerler düzenlenir.

Öğrenci adayları, meslek danışmanlığı alanında online mesleki tercih envanterini çözerek hangi mesleğe yatkın olduğunu öğrenebilir ve tercihten önce üniversitemizden mesleki eğilim bursu kazanabilir.

Ortaöğretim Kurumları İçin Müşavirlik ve Hizmet İçi Eğitim Desteği

Ortaöğretim öğrencilerine eğitim veren kurumlarda rehberlik faaliyetlerinin geliştirilmesi için rehber öğretmenlere ve diğer eğitim bileşenlerine yönelik danışmanlık hizmeti sağlanır. Özellikle tercih danışmanlığı konusunda Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki rehberlik uzmanlarıyla hizmet içi çalışmalar ve paylaşım toplantıları düzenlenir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okullarda görev yapan eğitmenlere yönelik “Öğrenci Koçluğu”, “Ergenlik ve Şemalar”, “Sınıf İçi İletişim”, “Beyin Odaklı Öğrenme” ve “Yöneticilerin Empati Becerileri” konularında hizmet içi eğitim çalışmaları yapılır.

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız