Kapadokya Üniversitesi

Yüksekokul Hakkında

Türkiye 2023 yılında dünyanın en büyük on ekonomisi arasına girmeyi, aynı yıllarda 82 milyon civarında olacağı tahmin edilen nüfusun ortaöğretim okullaşma oranını yüzde yüze çıkarmayı hedeflemektedir. Ancak bu hedeflere ulaşılmanın olmazsa olmaz koşullarının başında, sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinin barındıracakları işgücünün istihdam edilir nitelikte olması gelmektedir.

Gelişen, büyüyen iş kollarında doğrudan uzmanlık geliştirmeyi hedefleyen, kariyer edindirme gayreti içinde olan eğitim kurumlarına ihtiyaç büyüktür. İşte bu ihtiyacı kapatmaya aday olan Kapadokya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, eğitimde teori ile uygulamayı birleştirerek, uzman, iş yaşamına kısa sürede uyum sağlayacak, iletişim becerileri yüksek, hızlı çözüm üreten, analitik düşünebilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Mezunlarımız, öğrenmeyi bilen, sektörlerindeki değişim ve gelişimlere kolay adapte olan bireyler olacaktır.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun bünyesinde, ilk aşamada Uçak Gövde Motor, Uçak Elektrik Elektronik ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümleri açılmıştır.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Kapadokya Meslek Yüksekokulunun sektör bağlantılarından, eğitmen yeterliliklerinden ve atölye donanımlarından faydalanmaktadır. Kapadokya MYO bünyesinde yer alan Uçak Teknolojisi Programı, Türkiye’de ilk defa, SHGM’den Hava Aracı Bakım Eğitimi Kuruluşları Yönetmeliği (SHY-147) kapsamında A1-A2 (Türbinli Uçaklar ve Pistonlu Uçaklar) hat bakım personeli kategorisinde eğitim verme yetkisi almıştır. Uçak Gövde Motor – Uçak Elektrik Elektronik Bölümlerinin açılmasıyla birlikte, yine aynı yönetmelik kapsamımda B1.1 Hava Aracı Bakım Teknisyeni (Mekanik) ve B2 Hava Aracı Bakım Teknisyeni (Aviyonik) yetiştirme yetkileri de alınmıştır.

Yüksekokul bünyesinde açılan Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı Türkiye’nin gastronomi yarışmalarında en çok ödül alan aşçılık programı olma özelliğine sahip Kapadokya MYO Aşçılık programının bilgi birikimi ve alt yapısını bir üst seviyeye taşımaktadır.

Bölümlerimiz

Gastronomi ve Mutfak Sanatları

Uçak Elektrik - Elektronik

Uçak Gövde Motor BakımE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız