Havacılık Yönetimi Bölümü

Havacılık Yönetimi

Havacılık Yönetimi bölümü için 2021-YKS 2. ek yerleştirmede %50 burs fırsatı. İlk üç tercihe ayrıca %25 indirim uygulanacaktır.

Havacılık Yönetimi bölümü 2021-YKS 2. ek yerleştirme bursları ve kontenjanları için lütfen tıklayınız.

Havacılık Yönetimi Bölümü Nedir? Neden Okumalıyım?

Ülkemizde 2003 yılından itibaren yapılan yasal düzenlemeler ve sivil havacılık sektöründe gerçekleştirilen altyapı ve filo yatırımları, Türk Sivil Havacılık Sektörünü, emekleme döneminden hızlı bir büyüme dönemine geçmesini sağlamıştır. Sivil havacılık, doğrudan ülke ekonomisine katkı sunan, diğer sektörler üzerinde de katalizör etkisi yapan lokomotif sektör haline gelmiştir. Türkiye’de ve dünyada hızla büyüyen sivil havacılık sektörünün iş gücü ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanıma, ulusal ve uluslararası havacılık otoritelerinin tanımladığı mesleki yeterliliklere sahip personel, sektörün sürdürülebilirliğini sağlamak için elzemdir. Havacılık Yönetimi Bölümü, sektörün ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli çalışanları yetiştirmeyi hedefler.

Havacılık Yönetimi Bölümünü Neden Kapadokya Üniversitesinde Okumalıyım?

Eğitim verdiği tüm havacılık alanlarında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yetkilendirilmiş tek yüksek öğretim kurumudur; eğitimler havacılık sektörü deneyimine sahip, alanında uzman öğretim elemanları tarafından verilmektedir. Balon pilotluğu eğitiminden, uçak bakım alanına; slot hizmetlerinden, kabin memurluğu eğitimine, Kapadokya Üniversitesi havacılığın pek çok alanında faaliyet göstermekte ve eğitim vermektedir. Havacılık Yönetimi Bölümünün eğitim programı, işletmenin temel dersleri yanında, küresel havacılık sektörüne ilişkin derin bilgi ve sektörün iş yapma yöntemlerini içeren dersleri içermektedir. Bölüm, dünyanın her yerinde çalışabilecek mesleki ve bireysel niteliklere sahip İngilizce dil hakimiyeti yüksek, güncel hava taşımacılığı sorunlarının çözümünde inisiyatif alabilecek bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Havacılık Yönetimi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? İş İmkânları Nelerdir?

Havacılık Yönetimi Bölüm mezunları, ulusal ve uluslararası hava yolları, havaalanları, havaalanı yer hizmetleri, ikram ve kargo işletmeleri ve seyahat acenteleri ile diğer havacılık kuruluşlarında istihdam edilebilmekte; havacılık emniyeti ve güvenliği, hava yolu pazarlaması, filo planlaması, tarife planlama, hava yolu ve havaalanı finansmanı, havacılıkta finansal kiralama ve yer işletme faaliyetlerinde, doğrudan operasyonel yönetim ve planlama alanlarında görev alabilmektedir.

Havacılık Yönetimi Bölümü Puan Türü: EA

Havacılık Yönetimi Bölümü Eğitim Dili: Türkçe

Havacılık Yönetimi Bölümü Eğitim Türü: Örgün Öğretim

Havacılık Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi: 4 yıl

Havacılık Yönetimi Bölümü Hangi Yerleşkede: Mustafapaşa Yerleşkesi

Havacılık Yönetimi Bölümü 2021 Yılı-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları, Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

2021 – 2022 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 35 kişidir. Bunun 9'u burslu, 26’sı %50 indirimlidir.

PROGRAM ADI

KONTENJAN

2020-ÖSYS EN KÜÇÜK PUAN

2020-ÖSYS BAŞARI SIRALAMASI

Havacılık Yönetimi (Burslu)

9

282,59

373.329

Havacılık Yönetimi (%50 İndirimli)

26

205,48

                  981.341
       

Havacılık Yönetimi Bölümü Eğitim Ücreti

2021-2022 akademik yılında eğitim ücreti 32.000 TL’dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı

Ücret

Havacılık Yönetimi (Burslu)

-

Havacılık Yönetimi (%50 İndirimli)

16.000 TL

Burs Sistemi ve Ödeme Şekli için tıklayınız.

2021 ÖSYS Kontenjan Klavuzunda Yer Alan Havacılık Yönetimi Bölümü Koşul ve Açıklamaları İçin Tıklayınız

 

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız