Genel Bilgi

 

Sivil havacılık sektörünün karakteristik özelliklerinin getirdiği bir unsur olarak, sektörde çalışan işgücünün, alanında lisanslı ve sertifikalı olması ulusal ve uluslararası bir gerekliliktir.

Üniversitemiz, kuruluşundan bu yana sivil havacılık sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ulusal ve uluslararası mevzuatlara uygun olarak eğitim, sınav ve kaynak sağlayıcılığı hizmeti vermektedir.

Üniversitemiz Nevşehir ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Yerleşkeleri, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından SHT-66 Talimatı Dil Yeterliliği Gereklilikleri kapsamında kaynak sağlayıcı olarak yetkilendirilmiştir. 

SHGM tarafından düzenlenen söz konusu sınavlarla ilgili tüm detaylara SHGM resmi internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

SHGM tarafından yayımlanan sınav duyurusunda Üniversitemizin "Sınav Kaynak Sağlayıcısı" olarak ilan edilmesi durumunda, Nevşehir veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Yerleşkelerimizde sınava girmek isteyen adayların 1.100.-- TL (KDV Dahil) sınav ücretini aşağıda belirtilen hesabımıza yatırması ve ödeme dekontunu dys@kapadokya.edu.tr e-posta adresine göndermesi gerekmektedir. 

Hesap Bilgilerimiz; 

Hesap Sahibi : KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ 

IBAN              : TR70 0006 2001 0410 0006 2978 01

Açıklama kısmına sınava girecek adayın adı- soyadı ve SHT-66 Sınavı yazılmalıdır. 

Önemli Not 1: Başvuru sürecinizin tamamlanabilmesi için ilgili internet sayfasından sınav başvurunuzu yapmanız ve sınav ücretini KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ hesabına yatırmanız gerekmektedir. Sadece para yatırmanız veya sistemden sınav başvurusu yapmanızla başvuru süreciniz tamamlanmaz.
Kontenjanımız sınırlı olup, başvuru onayları ödeme ve sınav ücretinin eşleşmesi durumunda yapılmaktadır. Sınav başvurunuzu ve sınav ücreti ödemenizi aynı gün içinde ve ardı ardına yapmanızı tavsiye ederiz. 

Önemli Not 2: 13 Haziran 2024 tarihinde düzenlenecek sınavda Üniversitemiz Sabiha Gökçen Yerleşkesinde sadece saat 10:15'te sınav yapılacaktır. Bu sınav döneminde yapılan başvurular sadece saat 10:15 oturumu içindir. Yerleşke programının bu tarihe özel uygun olmamasından dolayı saat 14:15 oturumunda sınav yapılmayacaktır. 

Sınavla ilgili sorularınız için;

dys@kapadokya.edu.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir,

0384 353 5009 – 1192 Dahili / 0216 588 0010 / 0537 598 6671 numaralı telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

SINAV KAPASİTEMİZ

  • NEVŞEHİR
  • 40 Katılımcı (Tek Oturumda)
  • İSTANBUL
  • 50 Katılımcı (Tek Oturumda)

 

 

 E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.