Yonetim Bilisim Sistemleri

Yönetim Bilişim Sistemleri

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü nedir? Neden Okumalıyım?

Yönetim Bilişim Sistemleri, işletme ve bilişim konularını birlikte ele alan multidisipliner bir alandır. Büyük verinin toplanması ve işletmenin ihtiyacına göre faydalı hale getirilmesi, bilişim alanındaki gelişmelerin izlenmesi ve işletmenin verimliliğini artırmak üzere adapte edilmesi yönetim bilişim sistemleri mezunlarının görev tanımında yer almaktadır. Bu alanda görev yapacak profesyonellerin, bilgi teknolojilerini tanımaları ve bu teknolojilerin kullanımının organizasyonların verimliliğine ne şekilde ve nasıl katkıda bulunabilecekleri konusunda bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Ülkemizde bu alanda yetişmiş personele ihtiyaç yüksektir.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünü Neden Kapadokya Üniversitesinde Okumalıyım?

Kapadokya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünün hedefi, bölge işletmelerinin dünya ile rekabet gücünü artırmaya katkı sağlayacak, büyük verinin analizini yapabilen ve bu yolla yönetim kararlarının sağlıklı alınmasını sağlayabilen; bilişim sektöründeki gelişmeleri ve bu gelişmelerin verimlilik üzerindeki etkilerini izleyebilen, optimizasyon yapabilen; yazılım bilgisine hâkim, web tabanlı yazılım geliştirebilen ve analitik düşünen bireyler yetiştirmektir.

Kapadokya Üniversitesi, farklı sektörlerle bağlantı kurmak ve sektörün insan kaynağı donanımı ihtiyaçlarını izleyerek eğitimini güncel tutmak konusunda tecrübe sahibidir. Bu alanda da, Türkiye’nin önde gelen kuruluşları ile bağlantı kurarak, eğitim içeriğini güncel ihtiyaçlar doğrultusunda planlamaktadır..

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? İş İmkânları Nelerdir?

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunları, özel ya da kamu kuruluşlarının bilgi işlem merkezlerinde, sistem geliştirme birimlerinde, proje geliştirme bölümlerinde, yazılım şirketlerinde ve danışmanlık bürolarında görev alabilmektedirler. Mezunlar, İnsan Kaynakları Uzmanı / Yöneticisi, İş Geliştirme Uzmanı / Yöneticisi, Proje Yöneticisi, Satış Pazarlama Uzmanı / Yöneticisi, İş Analisti, ERP Uzmanı / Yöneticisi, İş Zekâsı Uzmanı / Yöneticisi, akademisyen vb. gibi unvanlarda çalışabilmektedir.

 

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde Okumak İsteyenlerin Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

  • İyi iletişim becerilerine sahip olmak,
  • Güçlü insan ilişkileri kurup gerektiğinde kontrolü ele alabilmek,
  • Duygusal zekâya sahip olmak,
  • Sorunlar karşısında çözüm odaklı olmak,
  • Yeniliklere açık olmak,
  • Teknoloji ve bilişim konusunda meraklı olmak gerekmektedir.

 

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Puan Türü: EA

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Eğitim Dili: Türkçe

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Eğitim Türü: Örgün Öğretim

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Eğitim Süresi: 4 yıl

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Eğitim Yeri: Mustafapaşa Yerleşkesi

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 2021-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

2021 - 2022 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 50 kişidir. Bunun 8’i burslu, 42’si %50 indirimlidir. 

PROGRAM ADI

KONTENJAN

2021-ÖSYS EN KÜÇÜK PUAN

2021-ÖSYS BAŞARI SIRALAMASI

Yönetim ve Bilişim Sistemleri (Burslu)

8

252,56

364.342

Yönetim ve Bilişim Sistemleri (%50 İndirimli)

42

231,30

522.033

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Eğitim Ücreti

2021-2022 akademik yılında eğitim ücreti 32.000 TL’dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı

Ücret

Yönetim Bilişim Sistemleri (Burslu)

-

Yönetim Bilişim Sistemleri (%50 İndirimli)

16.000 TL

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız