2. Kapadokya Uluslararası Çocuk Kitapları Festivali başladı | Kapadokya Üniversitesi

2. Kapadokya Uluslararası Çocuk Kitapları Festivali başladı

İlki 2019 yılında düzenlenen Kapadokya Uluslararası Çocuk Kitapları Festivali'nin ikincisi Üniversitemiz Ürgüp Fabrika Yerleşkesi’nde başladı. 

Üniversitemiz, Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Alman Kültür Merkezi (Goethe Instıtut), Fransız Kültür Merkezi (Instıtut Francais) ve İsviçre Büyükelçiliği işbirliği ile çocuk kitapları yazarlarının düzenlediği atölyeler, tiyatro, müzik, drama gibi farklı yaş gruplarından çocukların katıldığı etkinlikler, farklı yayınevlerinin kitap stantları ve askıda kitap uygulaması gibi bir çok eğitici ve eğlenceli uygulamanın yer aldığı 2. Kapadokya Uluslararası Çocuk Kitapları Festivali bugün başladı. 

6-8 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalin açılış törenine Ürgüp kaymakamımız Sayın Cüneyt Caner, rektörümüz Prof. Dr. Sayın Hasan Ali Karasar, Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Polat, Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Savaş Özdemir, Alman enstitüsü Ankara Müdürü Sayın Dr. Friedrick Dahlhaus, Fransız Enstitüsü  Sayın Sophie Gauthier, farklı üniversiteden akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız