Üniversitemizde Uygulamalı Dersler COVID-19 Tedbirleri ile Devam Ediyor

Üniversitemizde pandemi sürecinde çeşitli tedbirler ve planlamalar dahilinde yüz yüze uygulamalı eğitimler devam ediyor.

Yüz yüze uygulama eğitimlerinde COVID-19 önlemlerini tam olarak alan ve uygulayan üniversitemiz, donanımlı laboratuvarlarda, atölyelerde ve uygulama mutfaklarında bu eğitimleri sürdürüyor.

Öğrencilerimiz bölüm, program başkanlarının dersin içeriği doğrultusunda hazırlamış oldukları saatler kapsamında, yüz yüze uygulama eğitimi alıyor. Uygulama alanlarında eğitim alan gruplardaki öğrenci sayıları, belirtilen kişi başı 4 m2 kuralı doğrultusunda belirleniyor. Bölüm ve program başkanları tarafından uygulama eğitimi rotasyon planları hazırlanarak öğrencilerimizin uygulama alanlarına gruplar halinde gelmeleri sağlanıyor ve öğrenci yoğunluğu azaltılıyor.

Uygulama alanlarına girmeden önce öğrencilerimize ateş ölçümü ve maske kontrolü yapılıyor ve mesafe kuralları da hatırlatılıyor. Ayrıca HES kodu bulunmayan öğrenciler uygulama eğitimlerine dahil edilmiyor. Tüm uygulama alanlarına dezenfektan, maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman desteği sağlanarak, hem öğrencilerimizin hem de eğitim veren öğretim elemanlarımızın pandemi kurallarına uyum göstermesi sağlanıyor. Uygulama eğitim alanlarının her eğitim saati sonunda hijyen ve dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştiriliyor.

Eğitim saatini tamamlayan öğrencilerimizin mesleki uygulama değerlendirmeleri de yapılarak, yüz yüze uygulamalı eğitimleri sonlandırılıyor.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız