Uluslararası Kongre SANAR 2020’ye Ev Sahipliği Yaptık

2. Uluslararası Spor, Antropoloji, Beslenme, Anatomi ve Radyoloji Kongresi (SANAR2020) üniversitemiz ev sahipliğinde 20 – 23 Temmuz 2020 tarihlerinde çevrim içi video konferans yöntemiyle yapıldı.

Ankara Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Yüksek İhtisas Üniversitesinin iş birliğiyle düzenlenen kongre, 7 ülkeden 45 üniversite ve 300’e yakın katılımcıya ev sahipliği yaptı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, “Gönül isterdi ki tüm katılımcıları Kapadokya’da ve üniversitemizde misafir edelim, bölgenin tarihi ve tabii güzellikleri içerisinde hep birlikte güzel bir çalışmaya imza atalım ama herkesin bildiği üzere pandemi süreci bunu mümkün kılmadı. Böylesine geniş uluslararası katılımlı ve multidisipliner bir kongrenin çevirimiçi ortamda yapılabilmesi bizim için kıvanç meselesi. Umarız ki hem kitabında hem diğer dokümanlarında en iyi çalışmalara şahitlik edeceğiz. Bu vesile ile tüm katılımcılara başarılar diliyor, katkıda bulunan tüm hocalarımıza da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Daha sonra Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Paç, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Tekdemir ve Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Raber Gözil de birer açılış konuşması yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından piyanoda Gülnare Jorobekova, kemanda Cavid Asadov ve çelloda Baktıgul Jumaeva’nın olduğu mini konser ve Derya Yazar’ın “Ortaçağdan, Bugüne” isimli fotoğraf sergisi katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

SANAR2020 kapsamında 115 sözlü ve 18 poster bildiri 4 gün boyunca 30 oturumda sunulurken; kongre, katılımcıların değerlendirme konuşmaları ve sonuç oturumları ile tamamlandı.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız