5. Kapadokya Ekonomi Toplantıları gerçekleşti | Kapadokya Üniversitesi

5. Kapadokya Ekonomi Toplantıları gerçekleşti

Bu yıl beşincisi düzenlenen Kapadokya Ekonomi Toplantıları, “Kamu Yönetimi Eğitim Programlarının Sorgulanması” başlığı altında Üniversitemiz Mustafapaşa Yerleşkesi Oktay Sinanoğlu Binası’nda gerçekleşti.

Seçkin akademisyenler ve kamu yöneticilerinin katıldığı toplantıda, ülke genelindeki yükseköğrenimde kamu yönetimi eğitim programlarının değişen dünyaya ayak uydurması ve tarihsel gelişimi üzerinde tartışmalarda bulunuldu.

Bu çerçevede, ders programlarının 8-10 saat olması, beceri ve yetkinlikten çok öğrenciye bilgi yüklenmeye çalışılması gibi var olan olgular eleştirildi. Eleştiriler dışında sunulan öneriler ise; informel derslerin ve uygulamaya yönelik derslerin daha fazla önemsenmesi ile analitik düşünce ve analitik düşünceyi öğreten öğretim yöntemlerinin benimsenmesinin önemi şeklinde vurgulandı.

Toplantıya, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Rıfat Yıldız, Prof. Dr. Ruşen Yalçın Keleş, Ankara Üniversitesinden Prof Dr. Can Umut Çiner, Bilkent Üniversitesinden Dr. Tolga Bölükbaşı, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişi Oral Karakaya, Avukat Uğur Üzer ve Araş. Gör İbrahim Karaduman katıldılar.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız