Üniversitemiz Global Sustainable Tourism Council (GSTC) Kurumsal Üyesi oldu | Kapadokya Üniversitesi

Üniversitemiz Global Sustainable Tourism Council (GSTC) Kurumsal Üyesi oldu

Üniversitemiz, Global Sustainable Tourism Council (GSTC) kurumsal üyesi oldu.

Yürüttüğü projelerle Türkiye’nin sürdürülebilir turizm politika ve uygulamalarına katkıda bulunmayı hedefleyen üniversitemiz, 2021 yılında Global Sustainable Tourism Council (GSTC) kurumsal üyesi olarak sürdürülebilir turizmle ilgili küresel çabaların da bir parçası oldu.

Global Sustainable Tourism Council (GSTC), sürdürülebilir seyahat ve turizm için küresel standartlar belirleyerek, sürdürülebilir turizm sertifikasyon kuruluşları için uluslararası akreditasyon hizmeti sağlamaktadır.

Üniversitemiz, Türkiye’nin sürdürülebilir turizm standartlarının geliştirilmesine katkıda bulunmaya, sürdürülebilir turizm politikalarının kapsamının genişletilerek turizm sektöründe sürdürülebilirlikle ilgili uygulamaların yaygınlaştırılmasına ve hem ulusal çapta hem de destinasyon bazında sürdürülebilir turizmle ilgili bilimsel araştırma ve faaliyetlere öncülük etmeye yönelik olarak Türkiye’de GSTC kurumsal üyesi olan ilk eğitim kurumu olmuştur.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız