KÜN 2023 Yılında da Dünyanın İlk 500 Sürdürülebilir Üniversitesi Arasında | Kapadokya Üniversitesi

KÜN 2023 Yılında da Dünyanın İlk 500 Sürdürülebilir Üniversitesi Arasında

IU Greenmetric Dünya Sıralaması 2023 yılı değerlendirme sonuçları 5 Aralık 2023 tarihinde açıklandı. Üniversitemiz, 2023 yılında toplam 84 farklı ülkeden 1183 üniversitenin katıldığı sıralamada 388. sırada yer alarak sürdürülebilir dünya üniversiteleri arasında ilk 500 içerisinde yer almaya devam etti.

Bir önceki yıl Türkiye’deki 20 vakıf üniversitesinin katıldığı sıralamada 8. sırada bulunan Kapadokya Üniversitesi, 28 vakıf üniversitesinin katıldığı 2023 sıralamasında da toplam puan bazında 8. sıradaki yerini korudu. Yine bir önceki yıl 83 Türk üniversitesinin katıldığı ve Üniversitemizin 30. sırada yer aldığı Greenmetric’in 2023 değerlendirmesinde ise 97 Türk üniversitesi arasında 34. sırada yer aldık.

Greenmetric 2023 yılı sıralamasında Üniversitemiz “Ulaşım” başlığında bütün Türk üniversiteleri arasında 12. sırada ve vakıf üniversiteleri arasında 3. sırada yer alırken; “Enerji ve İklim Değişikliği” ve Atık” başlıklarında vakıf üniversiteleri arasında 10. sırada yer aldı. Üniversitemiz, güçlü olduğu diğer bir alan olan “Eğitim-Araştırma” başlığında ise vakıf üniversiteleri arasında 7. sırada, ulusal sıralamada ise 30. sırada bulunuyor.

Kapadokya Üniversitesinin 2023 sıralamasında “Toplam Puan”ının yanı sıra “Enerji ve İklim Değişikliği”, “Ulaşım” ve “Eğitim-Araştırma” başlıklarındaki puanlarının arttığı ve bu puanların Üniversitemizin sıralamaya ilk kez katıldığı 2019 yılından bu yana aldığı en yüksek puanlar olduğu da görüldü.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız