Afet Sonrası Acil Beslenme İhtiyaçları ve Koordinasyon Panel ve Çalıştayı Sonuç Raporu Yayınlandı | Kapadokya Üniversitesi

Afet Sonrası Acil Beslenme İhtiyaçları ve Koordinasyon Panel ve Çalıştayı Sonuç Raporu Yayınlandı

Afet sonrasında acil beslenme ihtiyaçlarının karşılanması ve gerekli koordinasyonun sağlanması için Üniversitemiz tarafından yapılan çevrim içi panel ve dört farklı başlık altında düzenlenen çalıştayların sonuç raporu yayınlandı.

Editörlüğünü Kapadokya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rukiye Yalap’ın yaptığı, afetzedelere ve afet bölgesinde görev yapan acil durum personeline sunulacak beslenme hizmetlerinin yürütülmesi için gereken insan kaynağı, malzeme, malzemelerin lojistiği, altyapı, enerji ile tüm bu unsurların koordinasyonuna ilişkin gözlem ve tecrübelerin toplanmasına ve süreçlerin iyileştirilmesine yönelik çalışmalara katkı sağlaması için hazırlanan kitapçık okuyuculara sunuldu.

KÜN’ün 10 Mart 2023 tarihinde çevrim içi düzenlediği “Afet Sonrası Acil Beslenme İhtiyaçları ve Koordinasyon” başlıklı toplantı, panel ve çalıştay olmak üzere iki farklı oturumda yapıldı. Afet Sonrası Saha Deneyimleri Paneli’nde afet bölgesinin beslenme ihtiyacını karşılamak üzere görev alan gönüllülerin tecrübeleri ve gözlemleri paylaşıldı. Panel sonrasında düzenlenen çalıştaylardaysa bu aktarımların ışığında iyileştirme önerilerinin hazırlandı. Çalıştayların bitiminde hazırlanan sonuç raporunda, çalışma gruplarının ortaya koydukları fikirler derlendi.

Sonuç raporuna ulaşmak için tıklayınız.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız