Kapadokya Ekonomi Toplantıları VI, ‘Ekolojik Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Tarım’ başlığı altında yapıldı | Kapadokya Üniversitesi

Kapadokya Ekonomi Toplantıları VI, ‘Ekolojik Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Tarım’ başlığı altında yapıldı

Bu yıl altıncısı düzenlenen Kapadokya Ekonomi Toplantıları, “Ekolojik Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Tarım” başlığı altında Üniversitemiz Mustafapaşa Yerleşkesi Medrese Binası A-1 Salonu’nda yapıldı.

Toplantıya, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Öztürk, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Rıfat Yıldız, Prof. Dr. Ruşen Yalçın Keleş, Prof. Dr. Ahmet Şahinöz, Prof. Dr. Uygun Aksoy, Prof. Dr. Bülent Gülçubuk, Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, Prof. Dr. Cem Özkan, Prof. Dr. İbrahim Ak, Doç. Dr. Özgür Teoman, Bilge Türk, Özge Çiçekli, Tuğba Akkurt Düzgün ve Öztekin Düzgün katıldılar.

Kapadokya Üniversitesi Kapadokya Turizmi Veri İşleme, Yenilik ve Proje Esaslı Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak gelenekselleştirdiğimiz Kapadokya Ekonomi Toplantıları’nın altıncısı “Ekolojik Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Tarım” konusuyla gerçekleştirildi. Ekolojik sürdürülebilirlik ve ekolojik tarım konusuyla ilgili sektör temsilcileri, uzmanlar ve çevre illerdeki seçkin akademisyenlerin tartışmacı olarak yer aldığı toplantılarda, ekonomik büyüme ve ekolojik sürdürülebilirlik, sürdürülebilirlik çatısı altında kırsal kalkınma ve ekoloji etkileşimi, agroekoloji, organik tarım ve kırsal kalkınma, ekolojik tarımda sürdürülebilirlik ve biyolojik mücadele, Türkiye ihracatında ekolojik tarım ürünlerinin payı ve dış pazar analizi, ekolojik tarım konulu sivil toplum kuruluşlarının etkinlikleri ve köyden kente dönüşte yaşanılan deneyimler tartışıldı.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız