Sınav - Tercih Danışmanlığı

Sınava hazırlık süreci, sınava yüklenen anlamlar ve bu doğrultuda hedefe ulaşma kaygısı etmenlerinin tamamı sınav öğrencisinde mesleki ve psikolojik desteğe ihtiyacı gündeme getirmektedir.

Üniversitemiz bünyesinde sınava hazırlanan öğrencilere ilgi, yetenek ve hedefleri doğrultusunda sınav süreci, meslekler ve üniversite yaşamına dair yıl boyunca Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından danışmanlık hizmeti verilmektedir. Diğer yandan sınav sonrası Üniversite ana yerleşkesi başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinde tercih danışma merkezleri oluşturulmaktadır. Tercih süreci boyunca bu merkezlerde, üniversite adayı öğrencilerine hedefleri ve puanlarına binaen tercih edebileceği bölümler/programlar üzerine tercih danışmanlığı yapılmaktadır.

Üniversite çağına ilk adımın en önemli basamaklarından biri olan tercih evresinde aday öğrencilerimizin kariyer labirentine farklı bir renk ve alternatif olarak onların hedefine giden yolda bir nebze de olsa rehber olabilmek en büyük gayemiz.

Unutulmamalıdır ki;

“Cesaret; umutsuzluğa rağmen ilerleyebilme yetisidir.”

-Rollo May

 

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız