Üniversite Danışma Kurulu

Funda F. AKTAN

 

1970 İstanbul doğumlu olan Funda Firuz Aktan, 1989 yılında Galatasay Lisesini, 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat ve İşletme bölümlerini bitirdi. Price Waterhouse Coopers, Alfa Menkul Değerler A.Ş, Türkiye Garanti Bankası ve Alternatifbank A.Ş.’de finans alanında üst düzey yöneticilik deneyimlerine sahip olan Aktan, Kapadokya Meslek Yüksekokulunun Kurucu Müdürlüğünü ve Mütevelli Heyet Üyeliğini yürüttü. Halen Kapadokya Üniversitesi Mütevelli Heyet Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

Prof. Dr. Hasan Ali KARASAR

 

1972 yılı Ankara doğumlu olan Prof. Dr. Hasan Ali Karasar lisans öğrenimini 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, yüksek lisansını 1996 yılında Marquette Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, doktorasını ise 2002 yılında yine Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. 2003 – 2013 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Tarih ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı. Bu süre zarfında, yine Bilkent Üniversitesi Rusya Araştırmaları Merkezi Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 2003- 2005 yılları arasında da Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Orta Asya Çalışmaları Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 2013 yılında Atılım Üniversitesi’nde doçent olarak göreve başlayan Karasar, araştırmalarını Siyasi Tarih, Türk Dış Politikası, Uluslararası Politika, Avrasya Çalışmaları, Orta Asya Tarihi ve Politikaları, Stratejik Düşünce Merkezleri ve Dış Politika Yapım Süreçleri konuları üzerinde yürütmektedir. Avrasya ve Bölge Çalışmalarının bir disiplin haline gelmesini sağlayan öncü kişilerden biri oldu. Makaleleri Cornucopia, Europe-Asia Studies, Central Asian Survey, Central Asia-Caucasus Analyst ve Bilig gibi dergilerde yayımlandı. Think-Tanks in Eurasia, Türkiye’de Stratejik Düşünce Kültürü ve Stratejik Araştırma Merkezleri: Başlangıcından Bugüne Türk Düşünce Kuruluşları, Avrasya’da Stratejik Düşünce Kültürü ve Kuruluşları kitaplarının editörlüğünü yapan, Türkistan Bütünleşmesi: Merkezi Asya’da Birlik Arayışları 1991-2001 kitabının yazarı olan Karasar, 2015 yılında yine Atılım Üniversitesi’nde profesör unvanını aldı. Bugüne kadar 35 yüksek lisans tezinin danışmalığını yapan Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, 2014 – 2017 yılları arasında Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini üstlendi. Ağustos 2017 yılından itibaren Kapadokya Üniversitesi’nde vekâleten sürdürdüğü rektörlük görevine ise 28 Aralık 2017 tarihinde asaleten atandı.

Emine ÇUBUKÇU

 

With a background in sociology and business management, she launched her career in advertising, PR, and lobbying, initially in Istanbul and later in Washington DC. Emine Çubukçu has 28 years of advertising, PR and lobbying experience in Turkey and USA. She is a seasoned communications expert with extensive practices in crafting strategies that integrate research into effective message development; persuasive public policy and issue management initiatives; developing and implementing crisis communications efforts; and directing advertising, branding, and media campaigns.

Emine has served as the CEO of Ogilvy Istanbul between 2017 and 2022. With her dedication to creativity, she has re-calibrated Ogilvy İstanbul as a driving force to make brands matter through advertising, PR and digital communications.

After serving as the Board Member of Communications Consultancies Association of Turkey, she is serving at the Board of Turkish Association of Advertising Agencies and Boğaziçi University Industry 4.0 Platform. She is also the Chairperson of Make a Wish Foundation Turkey. She has named to @AdAge's 2020 Class of Women to Watch Europe. She led teams who have won many prestigious awards including Epica, Sabre, Effie, Crystal Apple, Felis, PR News CSR, NY Festivals and IPRA Golden Awards. She has also served in many prestigious and well-known international awards juries.

Gamze SARAÇOĞLU

Türkiye’nin başarılı moda tasarımcılarından Gamze Saraçoğlu, Işık Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Parsons School of Design New York’ta Moda Tasarımı bölümünü dereceyle bitiren Saraçoğlu, Central Saint Martins Collage of Art and Design London’da moda eğitimini tamamlandı.

Kariyerine New York’ta, Donna Karan markasında tasarımcı asistanı olarak başlayan Gamze Saraçoğlu, kendi adını taşıyan markasının temellerini 2005’te atıp ilk koleksiyonunu 2009 yılında İstanbul Moda Haftası’nda sergiledi. 2011 yılında Işık Üniversitesi tarafından ‘Yılın Moda Tasarımcısı’ ödülüne layık görülen Saraçoğlu, 2012 yılında Moda Tasarımcılar Derneği Başkan Yardımcısı seçildi.

On beş yıldan fazla özel Haute Couture ürünler tasarlayarak kariyerine devam eden Gamze Saraçoğlu, bu çalışmalarına ek olarak kreatif danışmanlık tecrübesiyle Zara, H&M, Marks & Spencer, Boyner, Damat ve LC Waikiki gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen perakende markalarına ses getiren koleksiyonlar yarattı. Ayrıca başarılı tasarımcı, 2015-2018 yılları asında Mudo ve İnci markalarında kreatif direktörlük görevi üstlenerek birden fazla koleksiyona imza attı. 2018 yılında Saraçoğlu, The Walt Disney Company ile uluslararası bir iş birliğine imza atarak, Disney’in ikonik kahramanı Mickey Mouse’un dünya çapındaki 90. yıl dönümü kutlamaları için Penti, Hayat Su ve Taç Linens ile “Inspired by Mickey” adında kapsül koleksiyonlar hazırladı. Moda tasarımlarının yanı sıra Gamze Saraçoğlu, Turkcell, Aras Kargo, Anadolu Efes ve Petrol Ofisi gibi farklı sektörlerdeki başarılı firmalara üretim ve tasarım danışmanlığı vererek üniformalar tasarladı. Saraçoğlu bu tecrübelerine ek olarak, Kim Korkar Hain Kurttan, Yeni Bir Şarkı ve Toz tiyatro oyunları için Türkiye’nin önde gelen oyuncularına kostümler tasarladı.

2008’den bu yana Mimar Sinan Üniversitesi’nde Giysi Tasarımı dersi veren Saraçoğlu ayrıca 2010 yılı itibariyle Moda Tasarımcıları derneği yönetim kurulunda yer almaktadır.

Hazır giyim ve haute couture koleksiyonlarını Nişantaşı’ndaki showroom’unda sergileyen başarılı tasarımcı, Gamze Saraçoğlu Moda Tasarım Stüdyosu çatısı altında farklı sektörlerdeki perakende markalarına ve firmalara Koleksiyon Tasarımı ve Kreatif Danışmanlık hizmeti vermeyi sürdürüyor.

Devrim ÇUBUKÇU

 

Eczacıbaşı Topluluğu’na 2015 yılında katılan Devrim Çubukçu, Sürdürülebilirlik, Kamu ve Kurumsal Koordinatörlüğü görevinden önce, sırasıyla Kurumsal İletişim Grup Başkanlığı, Kamu ve Kurumsal İlişkilerden Sorumlu CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı olarak görev yaptı. Çubukçu hâlihazırda, ESAN Madencilik, Eczacıbaşı-Monrol Nükleer Tıp ve Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı yönetim kurulları üyesidir.

Çubukçu, aynı zamanda Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Avrasya Politikaları Kurulu Üyesi, Kurumsal İlişkiler Enstitüsü Başkanı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK) Almanya İş Konseyi Başkan Yardımcısı, Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı Yönetim kurulu Üyesidir.

Yurtiçi ve dışında 29 yıllık bir deneyime sahip olan Çubukçu, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden lisans; George Mason Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden seçim sistemleri, toplumsal baskı grupları ve anayasa ekonomisi üzerine yüksek lisans derecelerine sahiptir.

Barış ÖZENOĞLU

 

İş Bankası ve iştiraklerinin girişimcilik alanındaki faaliyetlerini geliştirmesine katkı sağlamak üzere Yeni Nesil Girişimcilik İş Kolu Başkanı olan Barış Karakullukçu, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olup, Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri ve Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.

Kariyerine 1996'da IBM & SA'da (I-Bimsa) danışman olarak başlayan Karakullukçu, 1997'de PricewaterhouseCoopers 'ta (PWC) yönetim danışmanı olarak çalıştı. 2001-2005 yıllarında danışmanlık firması Accenture'da global iş çözümlerinden sorumlu olarak 25'ten fazla ülkede görev yapan Karakullukçu, 2005'te Accenture Türkiye'ye geçip, 2010'da şirket ortağı oldu.

Mudo' da 2012-2016 arasında yürütme kurulu başkanlığı ve üst düzey yönetici (CEO) olarak görev yapan Karakullukçu, 2017-2018'de Turkcell'in veri ve analitik odaklı dönüşüm programını yönetti. IBM'ye Küresel İş Hizmetleri Ülke Lideri olarak atanan Karakullukçu 2020'de Türk Telekom Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlendi.

Karakullukçu'nun Yabancı Sermaye Derneği Teknoloji ve İnovasyon Çalışma Grubu Başkanlığı, Türkiye Bilişim Vakfı ile Yapay Zeka & Teknoloji Derneği Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyeliği görevleri de bulunuyor.

Atilla Demir YERLİKAYA

 

Barış KARAKULLUKÇU

 E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız