Mütevelli Heyet Başkanı | Kapadokya Üniversitesi

Mütevelli Heyet Başkanı

Funda F. AKTAN - Mütevelli Heyet Başkanı

 

 

 

1970 İstanbul doğumlu olan Funda Firuz Aktan, 1989 yılında Galatasaray Lisesi; 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

1994 yılında Price Waterhouse Coopers firmasında mali denetçilikle başlayan meslek hayatını, yatırım analistliği ve finans sektöründe çeşitli firmalarda üst düzey yöneticilik deneyimleri ile sürdürdü. 2007-2017 yılları arasında Kapadokya Meslek Yüksekokulunun kurucu müdürlüğünü yürüttü. Kapadokya Üniversitesinin 2017 yılında kuruluşu ile Üniversitenin Mütevelli Heyet Koordinatörlüğünü, Genel Sekreterliğini ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğünü üstlendi.

Serbest muhasebeci ve mali müşavir olan Aktan, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve Türkiye’de sıcak hava balonu faaliyetlerinin geliştirilmesinde önemli rol oynayan Balonculuk Komisyonu Başkanlığı ve Yükseköğretim Mesleki Teknik Eğitim Çalışma grubu üyeliği görevlerinde bulundu.

Evli ve iki çocuk annesi olan Aktan, 22 Şubat 2024 tarihi itibariyle Kapadokya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı görevine getirilmiştir.

.


E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız