SHY-66 Hava Aracı Bakım Personeli Lisansı Modül Sınav Başvuruları (Ağustos 2021) | Kapadokya Üniversitesi

SHY-66 Hava Aracı Bakım Personeli Lisansı Modül Sınav Başvuruları (Ağustos 2021)

Üniversitemiz Mustafapaşa ve Sabiha Gökçen yerleşkelerinde 24-25-26 Ağustos 2021 tarihlerinde SHY-66 B1.1/B2/A1/A2 kategorilerinde modül sınavları yapılacaktır.

Modül sınav takvimi için tıklayınız.

İstanbul Sabiha Gökçen yerleşkemizde, Covid-19 ile mücadele kapsamında oluşturulan sınav kurallarına göre bir oturumda sınava katılabilecek aday sayısı 80 kişiyle sınırlıdır. Bu sebeple İstanbul Sabiha Gökçen yerleşkemizde bir modül sınavına 80 kişinin üzerinde başvuru olması halinde başvuruda bulunan ilk 80 kişi ilan edilen sınav tarihinde, diğer kişiler farklı saat ve tarihlerde sınava alınabilirler. Duyuru kuruluşumuz tarafından adaylara bizzat yapılacaktır. Sıralama adayların sistem başvuru tarih, saat verilerine göre yapılacaktır.

Modül sınavlarına ait başvurular 12 Temmuz-14 Ağustos 2021 tarihleri arasında shy66.kapadokya.edu.tr adresinden online olarak yapılacaktır.

Önemli Notlar:

  • Her bir modül sınav ücreti 120 TL (KDV Dahil) olup Üniversitemiz mezun ve öğrencileri için %50 indirim uygulanacaktır.
  • Garanti Bankası Ürgüp şubesi IBAN: TR10 0006 2001 0410 0006 2980 08 (Açıklama kısmına sadece sınava katılacak adayın adı-soyadı yazılmalıdır.) no.lu hesaba yatırmaları gerekmektedir. Hesap alıcı adına mutlaka “Kapadokya Üniversitesi” yazılmalıdır.
  • Sınav sonuçları en geç 10.09.2021 tarihinde shy66.kapadokya.edu.tr adresinde açıklanacaktır.
  • Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlarla ilgili detaylı bilgi shy66.kapadokya.edu.tr adresinde yer almaktadır ve yapılacak itirazlarda izlenecek yol ayrıntılı olarak ilgili sayfamızda belirtilmiştir. Aksi şekilde yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmaz. Sınav itirazları için son tarih 18 Eylül 2021’dir.
  • Sınava girecek adaylar yatırmış oldukları sınav ücretlerinin, iadeleri veya bir sonraki sınav takviminde kullanılmasını kuruluşumuzdan talep edebilirler. Bu konuda duyuru ve başvuru koşulları shy66.kapadokya.edu.tr adresinden ilan edilmiştir.
  • Adaylar, başarılı oldukları modüle ait sertifikalarını sistem üzerinden kendileri alabileceklerdir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra "Aday İşlemleri" menüsünde bulunan "Belgelerim" sekmesinden takip ederek sertifikanıza ulaşabilirsiniz.

Lütfen, kağıt israfını engelleyerek ormanlarımızı koruyalım!

  • Üniversitemizin düzenleyeceği modül sınavlarının dili Türkçe’dir. (Ancak yapılacak sınavlarda sorulacak her soru TTS (Total Training Support) dokümanı referans alınarak hazırlanmış olup, adaylara Türkçe çalışma dokümanı üniversitemiz tarafından verilememektedir.)

Sınava girecek adayların “HES Kodu” almaları ve ibraz etmeleri zorunludur.

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur.

SINAVLARDA ALINACAK KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Sınava katılacak olan tüm adaylar aşağıda belirtilen Güvenli Kampüs Uyum Taahhütnamesini sınav başvurusu sırasında elektronik ortamda onay vererek taahhüt ederler.

Güvenli Kampüs hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Güvenli Kampüs kapsamında uyulması gereken kurallar için tıklayınız.

GÜVENLİ KAMPÜS KURALLARINA UYUM TAAHHÜTNAMESİ

Kapadokya Üniversitesi “Küresel Salgın Bağlamında Türk Standartlar Enstitüsü Covid-19 Güvenli Kampüs Belgesi Özdeğerlendirme Soru Listesi” kapsamında güvenli eğitim  mekanları ve ortak sosyal alan düzenlemeleri, işyeri ortamı ve kişisel hijyen ve temizlik kuralları, kişiler arası  güvenli fiziksel mesafe koşulları, olgu/temaslı bildirimi, izlemi ve yönetimi, iş sağlığı güvenlik uygulamaları, yerleşke risk analizleri ve yönetimi gibi parametrelerde sistematik ve sürdürülebilir  sağlık ve  güvenlik koşullarını  karşılayarak TSE Güvenli Kampüs Belgesi almıştır.

Bu bağlamda Kapadokya Üniversitesi tarafından Sabiha Gökçen/ İstanbul ve Mustafapaşa-Ürgüp/ Nevşehir yerleşkelerinde 24-25-26 Ağustos 2021 tarihlerinde SHY-66 B1.1/B2/A1/A2 kategorilerinde düzenlenecek olan SHY-66 Hava Aracı Bakım Personeli Lisansı Modül Sınavları süresince Güvenli Kampüs kapsamında  oluşturulan düzen ve tanımlanan kuralları kabul ettiğimi ve ilgili düzeni koruyacağımı ve kurallara uyacağımı, uymamam  halinde sınava alınmayacağımı bildiğimi beyan eder; kurallara uyumsuzluk nedeniyle  sınava alınmamaktan kaynaklı hak kayıplarından dolayı hiçbir şart ve koşulda Kapadokya Üniversitesini sorumlu tutmayacağımı taahhüt ederim.

 

Okudum, anladım, kabul ettim.


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız