Ombudsmanlık Topluluğu Kuruluşu | Kapadokya Üniversitesi

Ombudsmanlık Topluluğu Kuruluşu

Ombudsmanlık Topluluğu Kuruluşu

Ombudsmanlık Topluluğu kuruluşunda görev almak isteyen veya başkanlık görevini yürütmek isteyen tüm öğrenciler, başvurabilir.

Başkan ve Yönetim Kurulu Adayı Olmak İsteyenler İçin Başvuru Şartları

Topluluk başkanı olmak isteyen öğrenciler 2021-2022 akademik yılı kayıtlarının;

Başkan dahil yönetim kuruluna aday olacak kişilerin, seçimin yapıldığı tarihten itibaren normal eğitim süresinin en az 1 akademik yıl daha devam edecek olması gerekmektedir. ( Ön lisans programları için; Hazırlık ve 1. Sınıf. Lisans programları için; Hazırlık, 1.Sınıf veya 2.Sınıf aktif öğrencisi olmak.)

 

Topluluk başkanı veya yönetim kurulu üyesi olacaklar aşağıdaki şartları sağlamalıdır.

  • Bir öğrenci aynı toplulukta sadece bir görev alabilir.

  • Bir öğrenci en fazla iki toplulukta görev alabilir. (Başvuruda bulunan Topluluk başkanı adaylarının Yönetim Kurulu listelerini oluştururken bu kurala dikkat etmeleri gerekmektedir, kurala uymayan başvuru listeleri kabul edilmeyecektir.)

  • Daha önce yöneticisi olduğu topluluk kapanmış olan öğrenciler, aynı isim veya amaçla kurulmuş topluluklarda yönetici olamazlar.

 

Topluluk Üyesi Olmak İsteyenler 

  • Topluluk yönetiminde olmayıp topluluğun birer üyesi olarak aktfi bir şekilde etkinliklerine katılmak, yakından takip etmek.

  • Topluluk kuruluş toplantısında yer almak.

  • Topluluk kuruluşu sırasında seçilecek olan Divan Kurulu ve Denetim Kurulunda şartlar sağlandığı takdirde isteğe bağlı olarak görev almak.

 

Topluluk Kuruluş Başvuru

  • Topluluk başkanı olmak, yönetim, denetleme, divan kurullarında yer almak ve kurucu üye olarak kurulmasına destek olmak isteyenler kayıt formunu doldurabilirler

  • Formu doldurmak için tıklayınız.

Başvuru Takvimi

Süreç

Başlama Tarihi

Bitiş Tarihi

Bitiş Saati

Başvuru

18.05.2022

21.05.2025

17:00

Başvuru Değerlendirme 

21.05.2021

22.05.2022

17:00

Seçim

24.12.2021

 

17:00


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız