Normal Öğrenim Süresini Aşmış (Uzatan) Öğrencilerin Kayıt Yenileme İşlemi | Kapadokya Üniversitesi

Normal Öğrenim Süresini Aşmış (Uzatan) Öğrencilerin Kayıt Yenileme İşlemi

Normal Öğrenim Süresini Aşmış (Uzatan) Öğrencilerin Kayıt Yenileme İşlemi

2021-2022 (hazırlık hariç) akademik yılı ve öncesinde üniversitemize kaydolan azami öğrenim süresini tamamlamayan önlisans programları öğrencilerinin mali kayıt ve ders kaydı işlemleri 5 Şubat – 23 Şubat 2024 tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

Uzatan Öğrencilerin ders kayıtlarının yapılması esnasında aşağıdaki adımların izlenmesi gerekmektedir.

1. Aşama

 Öğrenciler https://obs.kapadokya.edu.tr/ adresine girerek, Kayıtlanma sekmesinden alması gereken dersleri seçmelidir. Ders seçimi yapılıp kaydet dedikten sonra, ücret bilgisi gelecektir. Daha sonra  https://kayit.kapadokya.edu.tr/ adresindeki “Öğrenci Bilgi Formu” doldurulmalıdır. Formda yer alan bilgiler kontrol edilmeli ve varsa gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra kaydedilmelidir. Öğrenci bilgi formu alanına giriş yapmak için “3” numaralı “Kredi ile Ders Alma” seçeneği seçilmeli, T.C. Kimlik numarası, doğum tarihi ile giriş yapılmalıdır.

2. Aşama

kayit.kapadokya.edu.tr adresindeki “Öğrenci Bilgi Formu” doldurulduktan sonra, aynı ekrandaki “Taahhütname Bilgileri” alanı doldurulup kaydedildikten sonra “Ödeme Yöntemi” alanından aşağıda bulunan ödeme yöntemlerinden biri seçilerek ödeme aşamasına geçilir.

Taahhütnamede yer alan “Ödeme Yöntemi” alanı

1. Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın yıllık ücreti görülür. Söz konusu ücret banka ödeme araçlarından biri (Şubeden ödeme, ATM’den Ödeme, Havale-EFT) vasıtasıyla ödenebilir.

2. Kredi Kartı Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam ücreti görülür. Söz konusu ücret, ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap*” butonuna basarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile ödenebilir.

* Ödeme işleminin yapılacağı servise otomatik olarak yönlendirilmemişseniz, sayfaya giriş yapmak için kullanılacak kullanıcı adı, kayit.kapadokya.edu.tr adresindeki "Öğrenci Bilgi Formuna" girdiğiniz e-posta adresi; şifre ise KunT.C. kimlik numaranızdır. Şifrenizi değiştirdiyseniz obs.kapadokya.edu.tr adresindeki şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

3. Aşama

Öğrencilerimiz bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, kredi kartı ile ödeme yapanlar için e-posta adresine gelen ödeme belgesini, banka havalesi/EFT ile peşin ödeme yapanlar için dekontu kayitbelgeleri.kapadokya.edu.tr adresine yüklemelidir.

4. Aşama

Öğrencilerimizin mali kaydı kontrol edilir ve kaydın onaylanması durumunda öğrenciye SMS ile bilgilendirme yapılır. Kaydı onaylanan öğrencinin dersleri danışmanı tarafından https://abs.kapadokya.edu.tr/ adresi üzerinden onaylanır.

 

Peşin Ödeme Yapanlar için Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesap Bilgileri

Havale veya EFT yapılacak ise;

Alıcı: Kapadokya Üniversitesi

IBAN: TR26 0006 2001 0410 0006 2989 81

Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC. Kimlik No

Garanti Bankası Şubesine gidilir ise;

- İsteğe bağlı ödeme

- Kurum Kodu: 2623 (NEV. EĞİTİM HESABI)

- Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC. Kimlik No


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız