Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü 2022-2023 Güz Dönemi Kayıt İşlemleri | Kapadokya Üniversitesi

Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü 2022-2023 Güz Dönemi Kayıt İşlemleri

Kayıt işlemleri 1 – 5 Ağustos 2022 tarihleri arasında; yedek kayıt işlemleri ise 8 – 10 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.  

Kayıt Belgeleri  

1. Lisans Diploması (Mezun Belgesi)  

2. Lisans Mezuniyet Transkripti (Not Dökümü Belgesi)  

3. ALES çıktısı veya GMAT, GRE Belgesi (Başvuru esnasında ALES belgesi ibraz etmişler için)  

4. Dil puanını gösterir belge (İngiliz Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans programı için)  

5. Diploma Denklik Belgesi (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olan T.C. vatandaşı öğrencileri için - YÖK’ten alınmış)  

6. T.C. Kimlik Kartı fotokopisi  

7. Vesikalık fotoğraf   

8. Ödemenin yapıldığına dair banka dekontu (taksitli ödeme yapacaklar için kredi kartı ödeme belgesi muhasebe birimi tarafından yüklenecektir)  

 

Kayıt Aşamaları  

  1. Aşama  

kayit.kapadokya.edu.tr adresindeki “Öğrenci Bilgi Formu” doldurulmalıdır. Formda yer alan bilgiler kontrol edilmeli ve varsa gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra kaydedilmelidir.  Öğrenci bilgi formu alanına giriş yapmak için “4” numaralı “Dönemlik Kayıt” seçeneği seçilmeli, T.C. Kimlik numarası, doğum tarihi ve okul numarası ile giriş yapılmalıdır. Okul numarası “sonuc.kapadokya.edu.tr” adresinden öğrenilebilir. (Birden fazla bölüme kayıt hakkı elde etmiş adayların doğru bölüme ait okul numarasını kullandıklarından emin olmalıdırlar.) 

“Öğrenci Bilgi Formunu Kaydet ve Yazdır” butonuna basıldıktan sonra formun bir kopyası pdf formatında indirilir. 

 

  1. Aşama  

“Öğrenci Bilgi Formu” doldurulduktan sonra, kayitbelgeleri.kapadokya.edu.tr adresine T.C. Kimlik numarası ile giriş yapılarak şifre oluşturulur. 

 

  1. Aşama 

kayitbelgeleri.kapadokya.edu.tr adresine giriş yapıldıktan sonra anket formu doldurulmalı ve “Ödeme Taahhütnamesi” hazırlanmalıdır.   

 

“Taahhütname Bilgileri” alanı doldurulur ve “Ödeme Yöntemi” alanından aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biri seçilerek kaydedilir. Banka havalesi ile peşin ödeme yapmayacakların ödemeyi yapacakları Kredi Kartı bilgilerini girmeleri zorunludur.     

Taahhütnamede yer alan “Ödeme Yöntemi” alanı  

  • Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın dönemlik ücreti görülür. Söz konusu ücret banka ödeme araçlarından biri (Şubeden ödeme, ATM’den Ödeme, Havale-EFT) vasıtasıyla ödenebilir.  

  • Kredi Kartı Mail Order, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünde dönemlik ücretin vadeli tutarına ait peşinat ve taksitleri görülür. Söz konusu ücretin peşinatı uzaktan ödeme (Mail Order) yöntemi ile (kredi kartıyla) muhasebe birimi tarafından tahsil edilecektir. (Ödeme belgesi, işlemi takiben muhasebe birimi tarafından kayitbelgeleri.kapadokya.edu.tr adresine yüklenecektir.) 

  • Kredi Kartı Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam ücreti görülür.  Söz konusu ücret uzaktan ödeme (Mail Order) yöntemi ile (kredi kartıyla) muhasebe birimi tarafından tahsil edilecektir. (Ödeme belgesi, işlemi takiben muhasebe birimi tarafından kayitbelgeleri.kapadokya.edu.tr adresine yüklenecektir.) 

  • Kredi Kartı Taksitli, (sadece anlaşmalı banka kartları için) taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam vadeli ücreti görülür.  Söz konusu ücret uzaktan ödeme (Mail Order) yöntemi ile (kredi kartıyla) muhasebe birimi tarafından tahsil edilecektir. (Ödeme belgesi, işlemi takiben muhasebe birimi tarafından kayitbelgeleri.kapadokya.edu.tr adresine yüklenecektir.) 

 

Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesap Bilgileri  

Havale veya EFT yapılacak ise;  

Alıcı: Kapadokya Üniversitesi  

IBAN: TR26 0006 2001 0410 0006 2989 81  

Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve okul no veya T.C. kimlik no  

  

Garanti Bankası Şubesine gidilir ise;  

- İsteğe bağlı ödeme  

- Kurum Kodu: 2623 (NEV. EĞİTİM HESABI)  

- Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya T.C. Kimlik No  

* Öğrencinin adı-soyadı ve T.C. kimlik numarası ödeme dekontunda açık bir şekilde yazılı olarak belirtilmiş olmalıdır.  

 

4.    Aşama  

Öğrencilerimiz, “Kesin Kayıt Belgeleri” başlığında sıralanmış kayıt evraklarının taranmış kopyasını veya üretilmiş sayısal kopyalarını kayitbelgeleri.kapadokya.edu.tr adresine yüklemelidirler. Kayıt işleminin tamamlandığına dair SMS bildirimini takiben -en geç 20 Eylül 2022 tarihine kadar- kesin kayıt belgelerinin asılları üniversitemize ulaşacak şekilde kargo/posta yolu ile gönderilmelidir.  

 

Kapadokya Üniversitesi  

Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü  

Mustafapaşa Köyü 50420 Ürgüp / Nevşehir  


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız