Bir Bilene Sor Başvuruları Başlıyor!

Kapadokya Üniversitesi Öğrenme ve Öğretmeyi Geliştirme Komisyonu tarafından geliştirilen Bir Bilene Sor sisteminin 2021-2022 akademik yılı için başvuruları başlıyor.

Bir Bilene Sor; yeni başlayan öğrencilerin, bilmediklerini tecrübeli öğrencilere sordukları, öğrencinin öğrenciye yol gösterdiği bir oryantasyon programıdır. Bu program kapsamında, Üniversitemizde okuyan tecrübeli öğrenciler arasından seçilen Bir Bilenler, Üniversitemize yeni başlayan arkadaşlarına üniversite hayatına alışma süreçlerinde rehberlik edeceklerdir.

“Bir Bilen” kendisine danışan öğrenciye genel saygı kuralları çerçevesinde destek vermeli, bu program kapsamında yardım alan tüm öğrencilerin kişilik haklarına ve onurlarına saygı göstermelidir.

Bu seçkin gruba katılmaya gönüllü olan öğrencilerimiz, Rektörümüz Hasan Ali Karasar ve Öğrenci Koordinatörümüz Arda Çakır ile dönem başlangıcından önce yüz yüze veya online bir platformda bir araya gelecek ve Üniversitemizde büyük fayda getireceğine inandığımız bu yeni programın yapılandırılmasında söz sahibi olacaklardır.

Programa destek vermek isteyen tecrübeli öğrencilerimizin ÖGEK sayfasında yer alan Bir Bilen Başvuru Formunu doldurup, 10.07.2021 tarihine kadar pdr@kapadokya.edu.tr adresine e-mail olarak göndermeleri gerekmektedir.

Bir bilen olmak isteyen öğrencilerin aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir:

  • Ön lisans programlarda 2. Sınıf, lisans bölümlerinde 3. ve 4. Sınıf olmalıdır.
  • Genel not ortalamaları en az 2.4 olmalıdır.
  • Disiplin cezası almamış olmalıdır.

Detaylar linkte yer almaktadır.


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız