2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Hazırlık Sınıfları Zorunlu Seviye Tespit ve Muafiyet Sınavı | Kapadokya Üniversitesi

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Hazırlık Sınıfları Zorunlu Seviye Tespit ve Muafiyet Sınavı

2023-2024 eğitim-öğretim yılı güz dönemi itibarıyla zorunlu hazırlık sınıfı olan bir bölüme yeni kayıt yaptıran öğrenciler için Hazırlık Sınıfları Seviye Tespit ve Muafiyet Sınavları iki aşamalı olarak 18 ve 19 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul Sabiha Gökçen ve Nevşehir Mustafapaşa yerleşkelerimizde yapılacaktır.

1. Aşama Sınavı 18 Eylül 2023 Pazartesi günü çevrimiçi olarak, bilgisayar ortamında, Sabiha Gökçen ve Mustafapaşa yerleşkelerimizde uygulanacaktır. Cambridge English Placement Test (CEPT) ile düzenlenecek 1. Aşama Sınavı’ndan, 50 puan üzerinden, ön lisans programları için 30 ve üstü, lisans programları için 40 ve üstü puan alan öğrenciler 2. Aşama Sınavı’na girmeye hak kazanacaklardır.

19 Eylül 2023 Salı günü uygulanacak 2. Aşama Sınavı İngilizce Kompozisyon Yazma ve Konuşma sınavlarından oluşmaktadır. Öğrencilerin Hazırlık Sınıfı’ndan muaf olabilmeleri için bu aşamadaki iki sınav not ortalamalarının ön lisans programları için 60 ve üstü, lisans programları için 70 ve üstü olması gerekmektedir.

1. Aşama (CEPT) Sınavı’na katılım tüm yeni kayıtlı öğrenciler için zorunludur. Sınava katılmayan öğrenciler hazırlık eğitimine en düşük kurdan başlamayı kabul etmiş sayılırlar.

CEPT örnek sınav linki için tıklayınız.


 

1. AŞAMA SINAVI

YERLEŞKE

DERSLİK

18 EYLÜL PAZARTESİ

SABİHA GÖKÇEN

S6

MUSTAFAPAŞA

E1 Bilgisayar Laboratuvarı


Öğrencilerin bildirilen oturum saatinden en az 30 dk. önce sınav yerlerinde hazır olmaları ve yanlarında TC kimlik veya geçerli pasaport bulundurmaları gerekmektedir. Tercih eden öğrenciler sınava kendilerine ait kablolu kulaklıkla katılabilirler.

1. Aşama Sınavı Oturum Bilgileri
Nevşehir- Lisans oturum bilgileri için tıklayınız.
Nevşehir- Ön lisans oturum bilgileri için tıklayınız.
İstanbul oturum bilgileri için
tıklayınız.

 

2.AŞAMA SINAVI

İSTANBUL

TARİH

SAAT

DERSLİK

YAZMA

19 EYLÜL SALI

10.00-10.30

S7-S8

KONUŞMA

11.00

S7-S8

 

NEVŞEHİR LİSANS

TARİH

SAAT

DERSLİK

YAZMA

19 EYLÜL SALI

10.00-10.30

D1

KONUŞMA

11.00

D1

 

NEVŞEHİR ÖN LİSANS

TARİH

SAAT

DERSLİK

YAZMA

19 EYLÜL SALI

10.00-10.30

D2

KONUŞMA

11.00

D2

2. Aşama Sınavı Oturum Bilgileri
Nevşehir- Lisans oturum bilgileri için tıklayınız.
Nevşehir- Ön lisans oturum bilgileri için tıklayınız.
İstanbul oturum bilgileri için
tıklayınız.

 

 


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız