2023-2024 Akademik Yılı Ek Yerleştirme Kayıt İşlemleri | Kapadokya Üniversitesi

2023-2024 Akademik Yılı Ek Yerleştirme Kayıt İşlemleri

2023-2024 Akademik Yılı Ek Yerleştirme Kayıt İşlemleri

Üniversitemize yerleşen tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenci adayları kayıtlarını e-devlet üzerinden, uzaktan kayıt yöntemiyle yaptırabilirler.

Millî Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan adaylar sistemsel nedenlerle e-devlet üzerinden kayıt yaptıramazlar. Bu durumda olan öğrenci adaylarının kayıt işlemleri için uzaktan kayıt yöntemini kullanmaları tavsiye edilmektedir. 

Kayıt Tarihleri

E-devlet üzerinden yapılacak kayıt işlemleri 27 Eylül – 29 Eylül 2023 tarihleri arasında; Uzaktan ve yüz yüze kayıt işlemleri 27 Eylül - 03 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Uzaktan Kayıt İşlemleri

1. Aşama

kayit.kapadokya.edu.tr (27 Eylül Tarihinde Aktif Olacaktır) adresindeki “Öğrenci Bilgi Formu doldurulmalıdır. Formda yer alan bilgiler kontrol edilmeli ve varsa gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra kaydedilmelidir. Öğrenci bilgi formu alanına giriş yapmak için 1 numaralı İlk Kayıt seçeneği seçilmeli, T.C. Kimlik numarası, doğum tarihi ile giriş yapılmalıdır.

2. Aşama

kayit.kapadokya.edu.tr (27 Eylül Tarihinde Aktif Olacaktır) adresindeki “Öğrenci Bilgi Formudoldurulduktan sonra, aynı ekrandaki Taahhütname Bilgileri alanı doldurulur ve “Ödeme Yöntemi alanından sayfanın en alt kısmında bulunan ödeme yöntemlerinden biri seçilerek ödeme aşamasına geçilir.

3. Aşama

Öğrencilerimiz, “Kayıt İçin Gerekli Olan Belgeler başlığında sıralanmış kayıt evraklarının taranmış kopyasını veya üretilmiş sayısal kopyalarını kayitbelgeleri.kapadokya.edu.tr (27 Eylül Tarihinde Aktif Olacaktır) adresinde bulunan 'Yeni kaydolan öğrencilerimiz lütfen tıklayınız' seçeneği ile giriş yaparak yüklemelidirler.

Evrakların asıl kopyaları 13 Ekim 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar üniversitemize ulaşacak şekilde kargo/posta yolu ile gönderilmelidir. Belgeleri zamanında ulaşmayan adayların kayıtları geçersiz sayılacaktır. Posta adresi aşağıda verilmiştir.

Kapadokya Üniversitesi,
Ö
ğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı
Mustafapaşa, Ürgüp (50420) NEVŞEHİR

Kayıt İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Lise diplomasının aslı veya e-devlet üzerinden alınan barkodlu lise mezuniyet belgesi
 • Ödemenin yapıldığı banka dekontu veya kredi kartı ödeme belgesi

Aşağıda yer alan programlara kayıt esnasında aşağıda belirtilmiş olan ek belgeler istenmektedir.

Programlara Göre Kayıt İçin Gerekli Olan Ek Belgeler

- Havacılık Yönetimi ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programına kayıt yaptırabilmek için gerekli olan ek belgeler:

 • Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb). *
 • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı Belgesi

- Uçuş Harekât Yöneticiliği Programına kayıt yaptırabilmek için gerekli olan ek belgeler:

 • Adli Sicil Kaydı Belgesi Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı Belgesi
 • Uçuş Harekât Uzmanı görevlerini yerine getirecek sağlık raporu (SHGM tarafından yetkilendirilmiş sağlık kuruluşları için tıklayınız.) *

- Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programına kayıt yaptırabilmek için gerekli olan ek belgeler:

 • Adli Sicil Kaydı Belgesi Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı Belgesi
 • Uçuşa uygunluk raporu (SHGM tarafından yetkilendirilmiş sağlık kuruluşları için tıklayınız.) *

- Uçak Teknolojisi, Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Uçak Gövde ve Motor Bakımı Programına kayıt yaptırabilmek için gerekli olan ek belgeler:

 • Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb). *
 • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı Belgesi

* Havacılık bölüm/programları kayıt işlemlerinde gerekli Sağlık Raporunu kayıt süresi içerisinde alamamış öğrencilerimizin sağlık raporu yerine Sağlık Raporu Taahhütname Formunu" teslim etmeleri gerekir. Formu indirmek için tıklayınız.

- Grafik Tasarım Programına kayıt yaptırabilmek için gerekli olan ek belgeler:

 • YKS Sınav Sonuç Belgesi

Taahhütnamede yer alan “Ödeme Yöntemi” alanı

 • Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın yıllık ücreti görülür. Söz konusu ücret banka ödeme araçlarından biri (Şubeden ödeme, ATMden Ödeme, Havale-EFT) vasıtasıyla ödenebilir.
 • Kredi Kartı Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam ücreti görülür. Söz konusu ücret, ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap* butonuna basarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile ödenebilir.
 • Kredi Kartı Taksitli, (sadece anlaşmalı banka kartları için**) taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam ücreti görülür. Söz konusu ücret, ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap* butonuna basarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile ödenebilir. Bu işlem gerçekleştirildiğinde toplam ücret tercihe göre 5 veya 10 eşit taksite bölünerek tahsil edilecektir.
 • Kredi Mail Order, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünde peşin ücretin ¼ görülür. Söz konusu ücretin ilk taksiti ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap* butonuna tıklayarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile (kredi kartıyla) ödenebilir. (Ödeme belgesi, işlemi takiben e-posta adresinize iletilecektir.) Ücretin geriye kalan kısmı için tercihe göre 5 veya 10 eşit taksitli mail order tanımlanmış olur.

* “Ödeme Yap” ekranında sistemin kullanıcı adı şifre bilgisi istemesi halinde kullanıcı adı olarak kayit.kapadokya.edu.tr adresine girmiş olduğunuz e-posta adresinizi şifre olarak da T.C. Kimlik numaranızın başına Kun ekleyerek girmelisiniz. (Örn: Kun12345678911)
** Bonus, World, Maximum, CardFinans ve Ziraat BankKart

Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesap Bilgileri

Havale veya EFT yapılacak ise;

Alıcı:

Kapadokya Üniversitesi

IBAN:

TR26 0006 2001 0410 0006 2989 81

Açıklama:

Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC. Kimlik No

Garanti Bankası Şubesine gidilir ise;

 • İsteğe bağlı ödeme
 • Kurum Kodu: 2623 (NEV. EĞİTİM HESABI)
 • ıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC. Kimlik No

* Ödeme tutarını hesaplamak için kayit.kapadokya.edu.tr adresinde ön kayıt işlemi tamamladıktan sonra karşınıza gelecek Eğitim Taahhütnamesinden yararlanabilirsiniz. Öğrenci adayları yukarıda ayrıntıları verilen banka hesabına Eğitim Taahhütnamesinde yer alan asgari öğrenim ücretini (taksitli ödeme yapacaklar için peşin eğitim ücretinin ¼’ü) yatırmaları gerekmektedir. Ücretin tamamı peşin olarak ödenecek ise banka aracılığı yapılabilir. Eğer ödemeler taksitler halinde yapılacaksa tüm ödemeler kredi kartı ile yapılmalıdır.
** Ö
ğrencinin adı-soyadı ve T.C kimlik numarası ödeme dekontunda açık bir şekilde yazılı olarak belirtilmiş olmalıdır. Yüz yüze kayıt yaptıracaklar için kayıt alanında banka şubeleri bulunacaktır.


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız