2022-2023 Akademik Yılı Yaz Dönemi Ön lisans & Lisans Trimestir Bölüm/Programlar Muafiyet Sınavı Başvurusu (Hazırlık Sınıfları Hariç) | Kapadokya Üniversitesi

2022-2023 Akademik Yılı Yaz Dönemi Ön lisans & Lisans Trimestir Bölüm/Programlar Muafiyet Sınavı Başvurusu (Hazırlık Sınıfları Hariç)

2022-2023 akademik yılı yaz dönemi ön lisans ve lisans trimester bölüm/programlar muafiyet sınavları (Hazırlık Sınıfları Hariç) Mustafapaşa, Ürgüp ve Sabiha Gökçen yerleşkelerinde 16-17 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılacaktır.

Başvurular 8-9 Mayıs 2023 tarihleri arasında online olarak alınacaktır. Sınavlara başvuru yapmak isteyen öğrencilerimizin muafiyet.kapadokya.edu.tr adresine TC kimlik numaraları ve öğrenci numaraları ile giriş yaparak başvuru yapmaları gerekmektedir. Öğrenci numaralarına kayit.kapadokya.edu.tr adresinden erişilebilmektedir.

* Lisans bölümler için muafiyet sınavında açılan ders listesi için tıklayınız.

* Ön lisans programlar muafiyet sınavında açılan ders listesi için tıklayınız.

Yukarıda listesi yayınlanan dersleri hiç almamış veya daha önce alıp başarısız olmuş öğrencilerimizden online başvuru yapamayan, seçebileceği ders karşısına gelmeyen öğrencilerimiz başvuru süresi içerisinde muafiyet@kapadokya.edu.tr adresine e-posta ile talepte bulunabilirler.

 

E-posta ile başvuruda bulunacak öğrencilerimizin aşağıdaki bilgilendirmeyi dikkatle okumaları önem arz etmektedir. Bu adresten farklı bir talepte bulunulması durumunda başvuruları geçersiz sayılacaktır.

  1. Yukarıdaki ders listesinde bulunmayan dersler için e-posta ile başvuru yapmayınız.
  2. Online başvuru yapamayan veya online olarak seçebileceği ders olmasına rağmen karşına gelemeyen öğrenciler başvuruda bulunacaklardır. Online başvuru yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.
  3. Yukarıdaki listede yer alan, başarılı olunan dersler (şartlı olarak geçenler hariç) için muafiyet sınav başvurusunda bulunmayınız.
  4. Başka bir yükseköğretim kurumundan alınmış olunan dersler için muafiyet transfer talepleriniz için başvuruda bulunmayınız.
  5. Muafiyet sınavı mecburi bir sınav değildir. Muafiyet sınavının mazeret sınavı için başvuru alınmamakta veya muafiyet sınavı için mazeret sınavı yapılmamaktadır.
  6. Talebinizi lütfen bir defa ve tek hesaptan gönderiniz. (E-postanız ile ilgili tarafınıza bir onay maili veya cevap yollanmamaktadır. Bir sıkıntı yaşamanız durumunda sınav öncesinde gönderdiğiniz e-postayı ibraz etmeniz istenebilir, lütfen silmeyiniz.)
  7. E-posta ile başvuruda bulunmak için sadece aşağıdaki şablonu kopyalayınız, yapıştırınız ve doldurunuz. E posta gövdesine yazılan metinler okunmamaktadır. Başvuru süresi dışında gönderilen e-postalar dikkate alınmamaktadır.

 

T.C. Kimlik Numarası

:

 

Öğrenci Numarası

:

 

Öğrencinin Kayıtlı Olduğu Bölüm/Program

:

 

Başvuru Sisteminde Görünmeyen Ders Adı/Adları

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

 

Son başvuru tarihi 9 Mayıs 2023 saat 23:59’dur.

Başvuru yapmayan/öğrenci kimliği yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Sınav saat ve salon bilgileri daha sonra Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır.


Başarılar dileriz.

 


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız