2022-2023 Akademik Yılı Öğrenci Temsilciliği Seçimi Ek Süre | Kapadokya Üniversitesi

2022-2023 Akademik Yılı Öğrenci Temsilciliği Seçimi Ek Süre

 

2022-2023 Akademik Yılı Öğrenci Temsilciliğine başvurularında yeterli katılım sağlanamadığı için aday başvuru süreçleri uzatılmıştır.

Aday olmak isteyen öğrencilerin 04.11.2022 - saat 23:00'ye kadar başvuru formunu doldurarak, sks@kapadokya.edu.tr adresine iletmeleri gerekmektedir. Islak imzalı form, aday tarafından saklanmalıdır.

Başvuru formu için tıklayınız.

Seçimler, online olarak Microsoft Teams üzerinden yapılacaktır. Her sınıfın temsilcilik seçimi, kendi sınıfının danışmanlık ders saati içerisinde olacaktır.

Sınıf seçim takvimi ve aday listesi, adaylıkların başvuru değerlendirme süreçlerinin sonunda yayınlanacaktır.

Temsilci adaylarının aşağıdaki şartları sağlaması gerekir. Bu niteliklere sahip olmayan öğrencilerin adaylıkları kabul edilmez. Seçilen temsilcilerden bu niteliklere sahip olmadığı sonradan anlaşılanların ve şartlara uygunluğunu kaybedenlerin temsilcilik sıfatı kendiliğinden sona erer.

a) İlgili bölüm, program, anabilim dalı veya anasanat dalının kayıtlı tam zamanlı öğrencisi olması,

b) Siyasi parti organlarında üye veya görevli olmaması, Yükseköğretim kurumundan ve kuruma bağlı kurum veya kuruluşlardan uzaklaştırılmasını gerektiren yüz kızartıcı bir suç işlememiş olması,

c) Sabıka kaydının bulunmaması,

ç) Seçimin yapıldığı dönemde kayıt dondurmamış olması,

d) Yükseköğretim kurumundaki öğrencilik süresinin normal öğretim süresini aşmamış olması (kayıt dondurma durumunda geçen süre öğrenim süresi dışında sayılır),

e) Hazırlık sınıfı öğrencileri için hazırlık sınıfındaki ilk yıllarının olması,

f) Uzaklaştırma içeren bir disiplin cezası almamış olması,

g) Akademik durumunun başarılı olması: Genel not ortalamasının (bu kural 1. sınıflar için geçerli değil) lisans ve ön lisans öğrencileri için en az 2.00, lisansüstü öğrenciler için ise en az 3.00 olması. Zorunlu hazırlık sınıfı olan programlarda hazırlık sınıfından başarılı olunmuş olması.

Yukarde yer alan aday başvuru kriterlerine uymayan kişilerin başvurmaları durumunda başvuruları geçersiz sayılacaktır.

 

SÜREÇ

BAŞLAMA TARİHİ

BAŞLAMA SAATİ

BİTİŞ TARİHİ

BİTİŞ SAAT

Başvuru Tarihi

14.10.2022

08:00:00

04.11.2022

23:00

Seçim Süreci

07.11.2022

08:00

13.11.2022

23:00

 

 

 

 

 

 

       

 

Not: Öğrenci temsilciliğine başvuran ve başvurmak isteyen adaylar, süreçle ilgili soruları için sks@kapadokya.edu.tr adresine mail gönderebilirler.


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız