2022-2023 Akademik Yılı Güz Dönemi Hazırlık Sınıfları Muafiyet/Seviye Tespit Sınavları | Kapadokya Üniversitesi

2022-2023 Akademik Yılı Güz Dönemi Hazırlık Sınıfları Muafiyet/Seviye Tespit Sınavları

Yeni kayıtlı öğrenciler için muafiyet/seviye tespit sınavları

2022-2023 akademik yılı güz dönemi hazırlık sınıfları muafiyet/seviye tespit sınavları yeni kayıtlı öğrenciler için iki aşamalı olarak 30 Eylül ve 1 Ekim 2022 tarihlerinde yapılacaktır. Sınavlar İstanbul Sabiha Gökçen ve Nevşehir Mustafapaşa yerleşkelerimizde düzenlenecektir.

Sınavın ilk aşaması çevrimiçi (online) olup üniversite bilgisayarlarında (yerleşkeye gelinecektir) yapılacaktır. Bu sınav Cambridge Online Placement Test (CEPT) ile düzenlenecek ve sınavdan ön lisans hazırlıklar için 30 ve üstü, lisans hazırlık için 40 ve üstü (sınav 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir) puan alan öğrenciler ikinci aşama sınava girmeye hak kazanacaklardır. Bu gruptaki öğrencilerin her iki sınav notu ortalaması ön lisans için B1, lisans için B2 seviyesinde olursa hazırlıktan muaf olabileceklerdir.

Sınavın ilk aşamasına (CEPT) katılım tüm öğrenciler için zorunludur.

CEPT örnek sınava aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://support.cambridgeenglish.org/hc/en-gb/articles/360000241043-Cambridge-English-Placement-Test-CEPT-Types-of-CEPT-Questions

Sınavın ikinci aşaması ise öğrencilerin İngilizce kompozisyon yazma ve konuşma yetilerinin ölçüldüğü yazılı sınavlardan oluşmaktadır.

 

İstanbul sınav giriş listeleri için tıklayınız

Nevşehir sınav giriş listeleri için tıklayınız

 

Bir yıl ve daha uzun süre devam etmiş öğrenciler için Muafiyet Sınavı

2022-2023 akademik yılı güz dönemi itibariyle hazırlık sınıfına “bir yıl ve daha uzun devam etmiş öğrenciler” için muafiyet sınavı 28.09.2022 tarihinde Mustafapaşa ve İstanbul Sabiha Gökçen yerleşkelerimizde düzenlenecektir.

Sınava hazırlık sınıfından ilişkisi kesilmiş (2 yıl içinde tamamlayamanlar) ve ekstra sınav hakkı tanınan öğrenciler de katılabilecektir.

Sınav yazılı olarak düzenlenecek olup tek aşamadan oluşmaktadır. Ön lisans hazırlık öğrencileri için başarı notu 100 üzerinden 60 olup, lisans hazırlık öğrencileri için 70 puandır.

Bu durumda olan öğrencilerin https://forms.gle/u47sjmKMZ5CdKLiXA linkindeki formu 26.09.2022 saat 23:59’a kadar doldurmaları gerekmektedir.

 

 

Daha fazla bilgi için ayca.koyluoglu@kapadokya.edu.tr

 

 


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız