2022 - 2023 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Öncesinde Kayıt Olan Lisansüstü Öğrencilerinin Mali Kayıt İşlemleri | Kapadokya Üniversitesi

2022 - 2023 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Öncesinde Kayıt Olan Lisansüstü Öğrencilerinin Mali Kayıt İşlemleri

2022-2023 akademik yılı bahar dönemi öncesinde üniversitemize kaydolan öğrencilerin mali kayıt işlemleri 22 Şubat – 25 Şubat 2023 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Mali kayıt işlemlerine ilişkin süreç aşağıda belirtilmiştir. 

1. Aşama 

kayit.kapadokya.edu.tr adresindeki “Öğrenci Bilgi Formu” doldurulmalıdır. Formda yer alan bilgiler kontrol edilmeli ve varsa gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra kaydedilmelidir. Öğrenci bilgi formu alanına giriş yapmak için “4” numaralı “Dönemlik Kayıt” seçeneği seçilmeli, T.C. Kimlik numarası, doğum tarihi ve öğrenci numarası ile giriş yapılmalıdır.

2. Aşama 

kayit.kapadokya.edu.tr adresindeki “Öğrenci Bilgi Formu” doldurulduktan sonra, aynı ekrandaki “Taahhütname Bilgileri” alanı doldurulup kaydedildikten sonra “Ödeme Yöntemi” alanından aşağıda bulunan ödeme yöntemlerinden biri seçilerek ödeme aşamasına geçilir. 

  

Taahhütnamede yer alan “Ödeme Yöntemi” alanı 

  • Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın dönemlik ücreti görülür. Söz konusu ücret banka ödeme araçlarından biri (Şubeden ödeme, ATM’den Ödeme, Havale-EFT) vasıtasıyla ödenebilir 

  

  • Kredi Kartı Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın dönemlik ücreti görülür. Söz konusu ücret, ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap*” butonuna basarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile ödenebilir. 

  

  • Kredi Kartı Taksitli, (sadece anlaşmalı banka kartları için**) taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın dönemlik ücreti görülür. Söz konusu ücret, ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap*” butonuna basarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile ödenebilir. Bu işlem gerçekleştirildiğinde dönemlik ücret 4 eşit taksite bölünerek tahsil edilecektir. 

  

  • Kredi Mail Order, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünde peşin ücretin %30’u görülür. Söz konusu ücretin ilk taksiti ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap*” butonuna tıklayarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile (kredi kartıyla) ödenebilir. (Ödeme belgesi, işlemi takiben e-posta adresinize iletilecektir.) Ücretin geriye kalan kısmı için 3 eşit taksitli mail order tanımlanmış olur. 

  

* “Ödeme Yap” ekranında sistemin kullanıcı adı şifre bilgisi istemesi halinde kullanıcı adı olarak kayit.kapadokya.edu.tr adresine girmiş olduğunuz e-posta adresinizi şifre olarak da T.C. Kimlik numaranızı girmelisiniz. 

  

** Bonus, World, Maximum, CardFinans ve Ziraat BankKart 

  

Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesap Bilgileri 

Havale veya EFT yapılacak ise; 

Alıcı: Kapadokya Üniversitesi 

IBAN: TR26 0006 2001 0410 0006 2989 81 

Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve okul no veya T.C. kimlik no 

  

Garanti Bankası Şubesine gidilir ise; 

- İsteğe bağlı ödeme 

– Kurum Kodu: 2623 (NEV. EĞİTİM HESABI) 

– Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya T.C. Kimlik No 

  

* Ödeme tutarını hesaplamak için kayit.kapadokya.edu.tr adresinde ön kayıt işlemi tamamladıktan sonra karşınıza gelecek Eğitim Taahhütnamesinden yararlanabilirsiniz. Ücretin tamamı peşin olarak ödenecek ise banka aracılığı yapılabilir. Eğer ödemeler taksitler halinde yapılacaksa tüm ödemeler kredi kartı ile yapılmalıdır. 

** Öğrencinin adı-soyadı ve T.C. kimlik numarası ödeme dekontunda açık bir şekilde yazılı olarak belirtilmiş olmalıdır. 

3. Aşama 

Öğrencilerimiz bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, kredi kartı ile ödeme yapanlar için e-posta adresine gelen ödeme belgesini, banka havalesi/EFT ile peşin ödeme yapanlar için dekontu kayitbelgeleri.kapadokya.edu.tr adresine yüklemelidir. (%100 Burslu öğrenciler ödeme belgesi yerine 2. aşamada yer alan taahhütnameyi farklı kaydet seçeneği ile indirdikten sonra bu belgeyi yüklemelidir.) 

  

Peşin Ödeme Yapanlar için Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesap Bilgileri 

Havale veya EFT yapılacak ise; 

Alıcı: Kapadokya Üniversitesi 

IBAN: TR26 0006 2001 0410 0006 2989 81 

Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC. Kimlik No 

  

Garanti Bankası Şubesine gidilir ise; 

- İsteğe bağlı ödeme 

- Kurum Kodu: 2623 (NEV. EĞİTİM HESABI) 

- Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC. Kimlik No 

 


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız