2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi 2. Ek Yerleştirme / DGS / Yatay Geçiş / Yabancı Uyruklu Yeni Kayıtlı Öğrenciler İçin Muafiyet Sınavı Başvurusu (Hazırlık Sınıfları Hariç)

2021-2022 akademik yılı güz dönemi 2. Ek yerleştirme ile kayıt olan öğrenciler için muafiyet sınavları Mustafapaşa, Ürgüp ve Sabiha Gökçen yerleşkelerinde 17 – 18 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvurular 14– 15 Kasım 2021  tarihleri arasında online olarak alınacaktır. Sınavlara başvuru yapmak isteyen öğrencilerimizin muafiyet.kapadokya.edu.tr adresine TC kimlik numaraları ve öğrenci numaraları ile giriş yaparak başvuru yapmaları gerekmektedir. Öğrenci numaralarına kayit.kapadokya.edu.tr adresinden erişilebilmektedir.

Aşağıdaki dersleri hiç almamış veya daha önce alıp başarısız olmuş öğrencilerimizden  online başvuru yapamayan, seçebileceği ders karşısına gelmeyen öğrencilerimiz başvuru süresi içerisinde muafiyet@kapadokya.edu.tr e-posta adresine dilekçe yazarak talepte bulunabilirler. (Başvuru dilekçesinde, T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası, Bölümü ve başvuru sisteminde karşısına gelmeyen dersin isminin yazılması zorunludur. Aşağıdaki muafiyet sınavında açılan ders listeleri ilgili Fakülte/Yüksekokul kurul kararları ile belirlenmiştir. Listede bulunmayan dersler için talepte bulunulamaz.) Süresi içerisinde başvuruda bulunmayan öğrenciler muafiyet sınavına alınmayacaklardır.

* Lisans programlar muafiyet sınavında açılan ders listesi için tıklayınız.

* Ön lisans programlar muafiyet sınavında açılan ders listesi için tıklayınız.

Son başvuru tarihi 15 Kasım 2021 saat 23:59’dur.

Başvuru yapmayan/öğrenci kimliği yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Sınav saat ve salon bilgileri daha sonra Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır.


Başarılar dileriz.


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız