2020-2021 Akademik Yılı Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı Başvuruları

  • 2018-2019 ve 2019-2020 akademik yıllarında Hazırlık sınıfından başarısız olan ve Üniversitemize 2020-2021 akademik yılında kayıt yaptırmış öğrenciler için online hazırlık sınıfı muafiyet ve seviye belirleme sınavı 01.10.2020 – 09.10.2020 tarihleri arasında yapılacaktır.
  • Sınav tek aşamalı olarak sadece sözlü sınav şeklinde https://uzaktanogretim.kapadokya.edu.tr/Account/LoginBefore üzerinden yapılacaktır.
  •  Öğrencilerin muafiyet sınavından başarılı olmaları için en az 70 puan almaları gerekmektedir.
  •  Kur ve sınıf belirlenmesi açısından bu sınava girilmesi tüm öğrencilerimiz için zorunludur. (Hazırlık sınıfı okuyacak öğrenciler için)
  • Başvurular online olarak alınacak olup başvuru yapmayan öğrenciler sınava alınmayacaklardır. Sınavlara başvuru yapmak isteyen öğrencilerimizin muafiyet.kapadokya.edu.tr adresine TC kimlik numaraları ve öğrenci numaraları ile giriş yaparak başvuru yapmaları gerekmektedir.
  • Öğrencilerimizden hazırlık muafiyet sınavına başvuru hakkı olduğu halde online başvuru yapamayan öğrencilerimiz kubra.ozen@kapadokya.edu.tr adresine e-postayla talepte bulunabilirler.· Son başvuru tarihi 25 Eylül 2020 saat 18:00’dır.
  • Başvuru yapmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Sınav saati ve sisteme giriş bilgileri üniversitemiz web sayfasında ayrıca duyurulacaktır.


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız