Misyon ve Vizyon | Kapadokya Üniversitesi

Misyonumuz ve Vizyonumuz

  • İngilizce Mütercim-Tercümanlık Bölümünün Vizyonu

Çeviri ve kültür çalışmalarına yönelik entelektüel ve çok yönlü akademik çalışmaların yapılmasında, çevirmenliği meslek olarak yapan bireylerin yetiştirilmesinde, Türkiye'de uluslararası düzeyde çeviri eğitimi veren yetkin ve tercih edilen bölüm olmak; ulusal ve uluslararası kuruluşlarda çalıştırılmak üzere tercih edilen, çokdilli çeviri yapabilen sözlü ve yazılı çevirmenler yetiştirmek; gerekli edebi ve kültürel alt yapıya sahip eğitim sayesinde editörler, redaktörler ve eleştirmenler yetiştirmek; hem ulusal hem de uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde bilim dünyasına olduğu kadar ülke kalkınmasına da katkıda bulunacak önder bir bölüm olmak.

İngilizce Mütercim-Tercümanlık Bölümünün Misyonu

Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) Bölümünün misyonu çok kültürlü ortamlarda insanlığın ortak mirası niteliği gösteren dil-edebiyat ürünleriyle birlikte ele alma kabiliyeti olan, dünyayı daha iyi anlama, yorumlama, doğru çözümleyebilme yetisine sahip, kuramsal bilgileri uygulamalı çalışma becerileriyle kullanabilen, mesleki etik kurallarını ve düzenleyici kurum/kuruluşların düzenlemelerini uygulayan, güçlü iletişim becerisine sahip meslek profesyonelleri yetiştirmektir.


E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız