Mottomuz | Kapadokya Üniversitesi

Mottomuz

Akıl – Ahlak – Adalet - Adap

Akıl: Üniversite aklın dergâhıdır. Akıl dışı tahakküm ve tek tipleştirme kabul edilemez. Kapadokya Üniversitesi öğrencisinin boyun eğdiği tek otorite bilgi olacaktır.

Ahlak: Yükseköğretimde aslolan üstün niteliktir. Kapadokya Üniversitesi niteliği niceliğe feda eden uygulamaları ahlak dışı sayar. Kapadokya Üniversitesinde popüler ve sıradan olanı değil, emek, adanmışlık, süreklilik neticesinde ulaşılan kazanımları yüceltiriz.

Adalet: Kapadokya öğrencisi, ülkenin ve dünyanın asıl gündeminden uzak tutulamaz. Dili, dini ve cinsiyeti ne olursa olsun bilgiye eksiksiz ulaşabilmek, alanıyla ilgili veya değil ilgilendiği konularda bilgilenmek öğrencinin hakkıdır.

Adap: Bütünlüklü bir yükseköğretim sistemi Osmanlı mirasının reddi üzerinden geliştirilemez. Kapadokya Üniversitesi çıkışı itibariyle evrensel, yöntemi itibariyle yerli ve Türkçe bir eğitim modeli benimser.E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız