Zafer Duygu ile Dinler Tarihi'ne Yolculuk | Kapadokya Üniversitesi

Zafer Duygu ile Dinler Tarihi'ne Yolculuk

Kapadokya Araştırma Merkezimiz tarafından “Doç. Dr. Zafer Duygu ile Dinler Tarihi'ne Yolculuk” başlığı altında, iki gün süren seminer ve konferans etkinlikleri yapıldı.

Oktay Sinanoğlu Konferans Salonumuzda düzenlenen etkinlik, Ürgüp Kaymakamımız Cüneyt Caner, turist rehberleri, akademisyenler, öğrenciler ve konuya ilgili duyan katılımcılar tarafından takip edildi. Etkinlik yüz yüze olmasının yanı sıra çevrim içi olarak da yayımlandı.

Etkinliğin açılışını ve moderatörlüğünü yapan Kapadokya Araştırma Merkezi Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Şükran Ünser, Kapadokya’nın çok eski çağlardan başlayarak yakın tarihe dek birçok kültürün, inancın ve felsefenin harmanladığı yer olması sebebiyle, dinler tarihi bakımından Anadolu’nun önemli yerleşim bölgelerinden biri olduğunu belirtti. Doç. Dr. Zafer Duygu ile “dinler tarihine yolculuk” yapmanın daha da anlamlı olduğunu ifade eden Ünser, söz konusu buluşmanın Kapadokya’nın kültür mirasını oluşturan ana temaların işlendiği etkinliklerden biri olduğuna işaret ederek, Kapadokya Araştırma Merkezi’nin alanında yetkin bilim insanları ile konuya meraklılar arasında bir köprü kurmaya devam edeceğini söyledi.

Etkinliğin ilk günü, “Antik Çağ’da Dinlerin Sınırları” isimli iki oturumdan oluşan seminerden; ikinci günü, “Din-Siyaset İlişkileri Bize Ne Gösteriyor? Hristiyanlık Örneği Üzerinden Bir Değerlendirme” başlıklı konferanstan oluştu.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız