Üniversitemizin Çevreci Çalışmalarının Uluslararası Sıralamalardaki Başarısı Yükseliyor | Kapadokya Üniversitesi

Üniversitemizin Çevreci Çalışmalarının Uluslararası Sıralamalardaki Başarısı Yükseliyor

 

Greenmetric 2020 sıralamasında üniversitemiz, 2019 yılındaki ilk başvurusunda elde ettiği başarıyı hem ulusal hem de uluslararası sıralamada daha da yukarıya taşıdı.

Endonezya Üniversitesi (Universitas Indonesia) tarafından 2010 yılında başlatılmış olan ve Türk üniversitelerinin de son yıllarda artan sayılarda katılımda bulunduğu Greenmetric Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nın (http://greenmetric.ui.ac.id) 2020 yılı değerlendirme sonuçları 7 Aralık 2020 tarihinde açıklandı.

Üniversitemiz, Türkiye’deki Vakıf Üniversiteleri arasında toplam puan bazında 4. sıradaki yerini korurken, Vakıf Üniversiteleri arasında “Eğitim ve Araştırma” ve “Taşıma” alanlarında 3., “Atık” kategorisinde diğer bir üniversiteyle birlikte 2. sırada yer aldı.

Genel sıralamada 56 Türk üniversitesi arasında 16. (2019 yılında 43 üniversite arasında 18. sırada) ve dünya çapındaki 912 çevreci üniversite arasında da 321. sırada (2019 yılında 780 üniversite arasında 392. sırada) yer alan Üniversitemiz, genel sıralamanın diğer kategorilerinden bazılarında da üst sıralarda bulunuyor.

Greenmetric 2020 Dünya Sıralaması detayları için: http://greenmetric.ui.ac.id/overall-rankings-2020/


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız