Üniversitemizin 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Dersini Prof. Dr. Mehmet Görmez Yaptı | Kapadokya Üniversitesi

Üniversitemizin 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Dersini Prof. Dr. Mehmet Görmez Yaptı

Üniversitemizin 2021-2022 akademik yılı açılış dersini Diyanet İşleri eski Başkanı, İslam Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez yaptı. Görmez, “Bilgi Güç Müdür?” başlığıyla yaklaşık bir saat süren sunumunda çevrim içi olarak öğrencilere seslendi.

Dersin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, yeni eğitim-öğretim yılı hakkında temennilerde bulunarak, “Yaklaşık iki yıldır dünyamızı sarsan salgın son 1 buçuk yıldır bizleri birbirimize hasret bıraktı. Modern zamanların en büyük faciası ile karşı karşıyayız. Üniversitemiz, geçtiğimiz süreç içerisinde salgına karşı her türlü tedbiri alarak ‘güvenli kampüs’ unvanını tescil ettirdi. Aldığımız tüm tedbirler ancak sizlerin de bu mücadeleye kişisel desteğinizle başarıya ulaşabilir. 2021-2022 akademik yılı, hepimize hayırlar, güzellikler, sevinç, bilim getirsin.” dedi.

Karasar’ın ardından bilgi felsefesinin tartışma konusuna ışık tutan “Bilgi Güç Müdür?” sorusuyla ders sunumunu yapan Prof. Dr. Mehmet Görmez, öğrencilere bu konudaki bilgi ve deneyimlerini aktardı. Üniversitemiz Youtube kanalından canlı olarak yayımlanan derste yüz yüze eğitimin önemine de değinen Görmez, “Öncelikle eşsiz bir coğrafyada, büyük medeniyetler tarihi üzerinde inşa edilen Kapadokya Üniversitesi fikrinin öncülerini gönülden kutluyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Rektörümüzün de dediği gibi camdan cama değil ‘candan cana’, yüz yüze daha bereketli derslerin yapılmasını diliyorum.” diye konuştu.

 


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız