Üniversitemizden “Radyolojide Yeni Ufuklar” Sempozyumu | Kapadokya Üniversitesi

Üniversitemizden “Radyolojide Yeni Ufuklar” Sempozyumu

Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Radyolojide Yeni Ufuklar ve Radyasyon Güvenliği” sempozyumu bu hafta sonu Ürgüp yerleşkesinde düzenlendi.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı tarafından gerçekleştirilen sempozyumun açılış konuşmalarını Sempozyum Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Vesile Şenol yaparken, açılış konuşmalarının ardından başlayan sempozyumda RADTEK 2019 Kongresine katılacak öğrencilerin seçimi için poster yarışması da yapıldı.

Açılış konuşmasında, üniversitemizin mottosu olan “Akıl, Ahlak, Adalet, Adap” ilkelerinin önümüzdeki 35 yılda hizmet üretecek olan sağlık meslek öğrencilerinin yetiştirilmesindeki en temel unsur olacağını ve dünyada teknoloji üretilirken kullanılan zekanın bütün toplumlarda aynı olmasına rağmen, teknoloji üreten toplumların zekayı akıl, ahlak, adalet ve adap ile yoğurarak bir adım öne geçtiklerini vurgulayan Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun’un ardından kürsüye çıkan Prof. Dr. Vesile Şenol, “21. yüzyılda teknolojide yaşanan gelişmeler, gündelik yaşama getirdiği değişiklikler yanında yakın gelecekte biyoteknoloji, nanoteknoloji, yapay zekâ, robotik çalışmalar, nesnelerin interneti ve sağlık bilişimindeki gelişmeler sağlık bakım sisteminin belirleyici dinamiklerini oluşturacaktır. Üniversitemizin düzenlemiş olduğu bu sempozyum alana özgü bilgilerinizi artırmaya ve güncel yaklaşımları paylaşarak kendinizi yenilemeye fırsat sunacaktır. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından dört oturumda gerçekleştirilen sempozyumda Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (TÜMRAD-DER) Genel Başkanı Heybet Aslanoğlu, BAYER firmasından Öktem Berat Özel ve SEZİN TIP firmasından Şükrü Doğan birer sunum yaptılar. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun ve Nuri Erdoğan, Ufuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökçe Kaan Ataç ve Üniversitemiz Öğretim Görevlisi Aynur Aytekin de konuya dair akademik bilgilerini içeren konuşma yaparken, oturum araları öncesinde ise sempozyuma gönderilen altı sözlü bildiri okundu.

Sempozyumun sonunda katılımcılara, katılım belgesi ve üniversitenin katılımcılar adına TEMA Vakfı aracılığıyla yaptığı fidan bağışı için gönderilen teşekkür belgeleri takdim edildi.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız