Üniversitemiz ve Porto Üniversitesi Arasında Erasmus+ Anlaşması İmzalandı

Dünyanın önde gelen köklü üniversiteleri arasında ilk 400 içinde yer alan Porto Üniversitesi ile Üniversitemiz  arasında Erasmus+ anlaşması imzalandı.

Üniversitemiz, 2021 QS üniversite sıralamasında 357. sırada yer alan Portekiz’in önemli yükseköğretim kurumlarından Porto Üniversitesi ile anlaşma imzaladı. Üniversitemiz Beşerî Bilimler Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümü ile Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü bünyesinde bulunan İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı ve Kültürel Çalışmalar Anabilim Dalı'nı kapsayan Erasmus+ anlaşması kapsamında; lisans ve lisansüstü eğitim seviyelerinde öğrenim gören öğrenci ve öğretim üyelerine Portekiz’de öğrenim ve ders verme imkânı sunuldu.

Ütopya edebiyatı, çevreci beşerî bilimler ve kültürel çalışmalar alanlarında uzmanlık seviyesini yükselterek devam eden Porto Üniversitesiyle yapılan anlaşmayla, üniversitemiz öğrencilerine ve öğretim üyelerine bu bölümlerle alakalı önemli bir çalışma alanı kazandırılmış oldu.

 


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız