Üniversitemiz ve Ahiler Kalkınma Ajansı arasında iş birliği protokolü imzalandı | Kapadokya Üniversitesi

Üniversitemiz ve Ahiler Kalkınma Ajansı arasında iş birliği protokolü imzalandı

Üniversitemiz ve Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, 18-29 yaş aralığında bulunan, eğitimde ve istihdamda yer almayan 30’u kadın toplamda 40 genç ücretsiz olarak balon pilotluğu ve balon bakım teknisyenliği eğitimi alacaklar.

Nevşehir'de yaşayan 18-29 yaş arasında ‘Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan (NEET)’ 40 gencin (30 kadın, 10 erkek) sıcak hava balonu sektöründe eğitim almalarını ve iş gücüne katılmalarını sağlamak için gerekli olan; eğitim ve uygulamaların ilgili mevzuat kapsamında, iş birliği içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere Üniversitemiz ve Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

KÜN’ün ulusal ve uluslararası düzeyde kurumsal iş birlikleri kurarak, dezavantajlı gruplar dahil toplumun ve çevrenin ihtiyaçlarına cevap verebilen, değer yaratan toplumsal katkı faaliyetlerinde bulunmayı amaçladığını ifade eden Üniversitemiz Sıcak Hava Balonu ve Hava Gemisi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Eyüp Atioğlu, bu kapsamda kalkınma ajansı ile yapılan iş birliğinin bölgemizde yaşayan gençlerin kalifikasyonunu, özellikle kadın istihdamını artıracağı değerlendirmesinde bulundu. Atioğlu, Ahiler Kalkınma Ajansı ile yapılan iş birliğinden, gençlere ve topluma katkı sağlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Başvuru yapmak için tıklayınız.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız