Üniversitemiz, 19. Uluslararası Makine, Tasarım ve İmalat Kongresi'ne ev sahipliği yaptı | Kapadokya Üniversitesi

Üniversitemiz, 19. Uluslararası Makine, Tasarım ve İmalat Kongresi'ne ev sahipliği yaptı

Üniversitemiz, 31 Ağustos-3 Eylül 2022 tarihleri arasında Ürgüp Yerleşkesinde hibrit olarak düzenlenen 19. Uluslararası Makine Tasarım ve İmalat  Kongresi (UMTİK 2022)'ne ev sahipliği yaptı.

Kongre Türkiye’de makine sanayii ve akademik çalışmalarının öncülerinden rahmetli Ortahisarlı Prof. Dr. Memiş Acar’ın anısına Kapadokya’da düzenlendi. Kongre Açılış konuşmasını UMTİK 2022 Düzenleme Komitesi Başkanı Prof. Dr. Sadık Engin Kılıç gerçekleştirirken, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Vesile Şenol ev sahibi Kapadokya Üniversitesini tanıtarak katılımcılara hoş geldiniz dileklerinde bulundu. Kongrenin ilk gününde 2018 yılında aramızdan ayrılan Prof. Dr. Memiş Acar adına bir anma töreni düzenlenerek, merhumun eşi Prof. Dr. Serpil Acar, yakın akrabaları, çalışma arkadaşları ve öğrencileri tarafından konuşmalar yapıldı. 

Kongrenin ikinci günü, kongre paydaşı üniversite rektörlerinin konuşmacı oldukları “Bölgesel Kalkınmada Üniversitelerin Rolü” konulu bir panel yapıldı. Rektörler panelinde  Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Can Çoğun, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, TED Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin hem kendi üniversitelerinin bölgesel kalkınmaya olan katkılarını hem de konu hakkındaki diğer görüşlerini izleyicilerle paylaştılar.

Dört gün boyunca süren bilimsel toplantıya  9 Davetli konuşmacı, 7 farklı ülkeden ve 67 farklı kurum kuruluştan toplam 153 kişinin katılımı sağlandı. Tematik oturumlar kapsamında toplam 90 Bildiri sunumu yapıldı.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız