Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğümüz, Türkmenistan ve Özbekistan büyükelçiliklerini ziyaret etti | Kapadokya Üniversitesi

Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğümüz, Türkmenistan ve Özbekistan büyükelçiliklerini ziyaret etti

Üniversitemizin küresel tanınırlığını artırmayı hedefleyen Kapadokya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü, Türkmenistan Cumhuriyeti ve Özbekistan Cumhuriyeti Büyükelçiliklerini ziyaret etti.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Vesile Şenol ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sorumlusu Agamyrat Boryyev’in yaptığı ziyaretlerde, Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Mekan Işanguliyev, Ataşe Merdan Nurmuradov ile Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Avazbek Khodjımetov ve İkinci Kâtip Dilrukh Temıralıev ile görüşüldü.

Üniversitemizin kuruluşundan itibaren benimsediği akademik misyon, vizyon ve politikaları ayrıntılı bir şekilde sunulduğu ziyaretlerde, Üniversitemizin açık kampüs konseptine sahip yerleşkeleri, çeşitli fakülte ve yüksekokulları, yüksek lisans ve doktora seviyelerindeki eğitim programları, Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü, araştırma ve uygulama merkezleri, öz değerlendirme süreçleri, akran değerlendirme yöntemleri, modern laboratuvar olanakları, burs sistemleri ve akademik eğitim kalitesi hakkında kapsamlı bilgilendirmeler sunuldu.

Uluslararası iş birliği ve akademik ilişkilerini güçlendirmek amacıyla yürüttüğümüz stratejik adımların yansıması olan bu ziyaretlerde, Üniversitemizin Türkiye'de uluslararası öğrencilere yükseköğrenim fırsatları sunma ve küresel düzeydeki etkisini artırma çabalarını sürdüreceği belirtildi.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız