TravelEXPO Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda ‘Sürdürülebilirliği’ Anlattık | Kapadokya Üniversitesi

TravelEXPO Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda ‘Sürdürülebilirliği’ Anlattık

Sürdürülebilirliği içselleştirerek bir bütün halinde hareket eden Üniversitemiz, sürdürülebilirlik bağlamında TravelEXPO Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı. Öğretim elemanlarımız ‘Sürdürülebilir Gastronomi Turizmi Bağlamında Slow Food Hareketi’ ve ‘Sürdürülebilir Turizm ve Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı’ oturumlarında bilgi, beceri ve tecrübelerini paylaştı.

Kapadokya bölgesi başta olmak üzere çevre ve kültür mirası üzerinde etkili olabilecek örnek uygulamalar ve yaklaşımlar geliştirmeyi hedefleyen, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleriyle doğal ve kültürel sürdürülebilirliğe destek olan, doğal kaynaklarımızın korunması ve kullanımında kapsamlı ve geniş perspektifli politikalar izleyen Üniversitemiz, bu yıl altıncısı düzenlenen, ‘Turizm Yüzyılı Başlıyor’ ve ‘Turizmin Kalbi Başkentte Atıyor’ temasıyla yapılan TravelEXPO Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı. Fuara katılan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Ezgi Demir Özer ve Öğr. Gör. Cem Aydoğdu, ‘Sürdürülebilir Gastronomi Turizmi Bağlamında Slow Food Hareketi’ni anlattılar. Doç. Dr. Mehmet Bahar ise ‘Sürdürülebilir Turizm ve Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı’ oturumunun moderatörlüğünü yürüttü. Doç. Dr. Mehmet Bahar'ın moderatörlüğünü yaptığı oturuma, Prof. Dr. Bilgehan Gülcan (Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi), Görkem Kurşunlu Karakuş (Kültür ve Turizm Bakanlığı Başmüfettişi) ve Almıla Kından Cebbari (Mavi Bayrak Programı Ulusal Koordinatörü) KÜN davetiyle katılarak, sürdürülebilir turizm ve Türkiye sürdürülebilir turizm programı hakkında bilgi paylaşımında bulundular.

TravelEXPO Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 19 Kasım’a kadar devam edecek.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız