Politika Araştırma Topluluğumuz ilkokul öğrencilerine çocuk haklarını anlattı | Kapadokya Üniversitesi

Politika Araştırma Topluluğumuz ilkokul öğrencilerine çocuk haklarını anlattı

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Üniversitemiz Politika Araştırmaları topluluğu tarafından ilkokul öğrencilerine çocuk hakları anlatıldı.

Çocukları korumak ve yaşam koşullarını iyileştirmek adına 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda imzalanan ‘Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin ardından 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ olarak ilan edildi. Bu kapsamda, Arş. Gör. Poyraz Çini’nin danışmanlığını yürüttüğü Politika Araştırma Topluluğumuz tarafından organize edilen etkinlik Oktay Sinanoğlu Konferans Salonu’nda yapıldı. Topluluğumuz etkinliğe davet ettikleri Mustafapaşa İlkokulu öğrencilerine çocuk haklarının temellerini ve kapsamını aktardı. Yaklaşık 80 çocuğun katıldığı etkinlikte, topluluk öğrencilerimiz kendi hazırladıkları eğlenceli bilgilendirme içeriğini sundular. Sunumun ardından çocuklarla bilgilendirme etkinliği hakkında soru-cevap oyunu oynanarak bilgilerin pekiştirilmesi sağlandı. Etkinlik sonunda tüm çocuklara boyama kitabı, çikolata ve balon hediye edildi. Etkinliğe Genç Kızılay Topluluğumuz da destek verdi.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız