Öğretim Üyelerimiz Endonezya Airlangga Üniversitesinde Derslere Girdiler | Kapadokya Üniversitesi

Öğretim Üyelerimiz Endonezya Airlangga Üniversitesinde Derslere Girdiler

Üniversitemizin, Endonezya Airlangga Üniversitesi (Universitas Airlangga) ile imzalamış olduğu akademik iş birliği anlaşmaları kapsamında, öğretim üyelerimiz Doç. Dr. Sinan Akıllı ve Doç. Dr. Halil Burak Sakal, davetli konuşmacılar olarak Endonezya’da dersler verdiler.

Endonezya’nın önde gelen devlet üniversitelerinden olan ve uluslararası üniversite sıralamalarında üst sıralarda bulunan Airlangga Üniversitesi, “COVID-19 Sonrasında Sürdürülebilir Yeniden Yapılanma ve İyi Yönetişim” temasıyla 13-17 Haziran 2022 tarihlerinde Bali’de Disiplinlerarası Yaz Okulu düzenledi. Airlangga Üniversitesinin diğer uluslararası ortakları olan Maastricht Üniversitesi (Hollanda) ve Luzern Üniversitesi (İsviçre) öğretim üyelerinin de dersler verdiği yaz okuluna, Endonezya, Malezya, Avustralya ve İtalya gibi farklı ülkelerden 60 lisansüstü öğrencisi katıldı.

Endonezya’nın diğer bir yükseköğretim kurumu ve Airlangga Üniversitesi’nin organizasyon ortağı olan Bali’deki Warmadewa Üniversitesi kampüsünde yapılan etkinlikte, Doç. Dr. Sinan Akıllı “Beşerî Bilimlerde Çevreci Dönüş: Güncel Durum ve Gelecekteki Potansiyeller”, Doç. Dr. Halil Burak Sakal ise “COVID-16 Sonrasında Sürdürülebilir Turizm Geliştirme: Türkiye Örneği” başlıklı seminerler verdiler.

Airlangga Üniversitesi yetkilileri ile yapılan görüşmelerde iki kurum arasındaki iş birliği kapsamının genişletilmesi ve geliştirilmesi yönünde çalışmalara devam edilmesi yönünde prensip kararları alındı. Üniversitemiz ile olan bağlarını güçlendirmek ve her düzeyde öğrenci değişimi, öğretim üyesi hareketliliği ve araştırma projeleri ortaklığı kurmak istediklerini bildiren Airlangga yetkilileri, bu amaçla Ekim 2022 içerisinde Kapadokya Üniversitesine bir çalışma ziyareti gerçekleştirecekler.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız