Öğrencilerle Mutfak Atölyeleri Devam Ediyor | Kapadokya Üniversitesi

Öğrencilerle Mutfak Atölyeleri Devam Ediyor

Üniversitemiz, Aksaray Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini misafir ederek, 20 Şubat 2020 tarihinde Uçhisar Sanat Yerleşkemizde Meksika Mutfağı Atölyesi düzenledi.

2019/2020 Akademik yılında başta Nevşehir olmak üzere çevre illerde faaliyet gösteren Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Yiyecek İçecek Bölümü öğrencilerini ağırlayan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümümüz ile Aşçılık Programımız, Aksaray Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü öğrencilerini mutfaklarında misafir etti.

Öğrencilerin eğitim ve kariyer planlamalarına destek olmak amacıyla öncelikle mesleki ve teknik bilgiler aktaran Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Dorukan Boyacı, daha sonra yerleşkemizde yer alan uygulama mutfağında Meksika mutfağından Tavuklu Quesadilla yemeği ve Churro tatlısını öğrencilerle birlikte hazırlayarak sunum yaptı.

Üniversitemiz, dönem sonuna kadar, çevre illerde eğitim veren farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini Türk ve dünya mutfağı yemeği atölyeleri yaparak, Uçhisar Sanat Yerleşkesinde ağırlamaya devam edecek.

 

 


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız