KÜN İnanç Turizmi Kongresi’ne ev sahipliği yaptı | Kapadokya Üniversitesi

KÜN İnanç Turizmi Kongresi’ne ev sahipliği yaptı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, Kapadokya Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Massachusetts Amherst Üniversitesi (ABD) ve Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER) iş birliğiyle 25-28 Ağustos tarihlerinde düzenlenen “Antik Dönemden Günümüze Anadolu’da İnanç Turizmi Kongresi”nin Kapadokya bölümü Üniversitemiz ev sahipliğinde yapıldı.

Kendi alanlarında dünya çapında tanınmış konuşmacılar, gerek Ankara’daki açılış oturumuna, gerekse Mustafapaşa’daki oturumlara katılarak, yaptıkları sunumlar ile inanç turizmi konusunda önemli bilgileri kongre katılımcılarıyla paylaştılar. Yurt içi ve yurt dışından yüze yakın bildirinin sunulduğu kongrede, eş zamanlı olarak bir çalıştay da düzenlendi. Yerli ve yabancı uzmanların katıldığı çalıştayda yapılan beyin fırtınası sonucunda “İnanç Turizmi Yol Haritası” isimli sonuç raporu hazırlandı.

Alanında ilk kez düzenlenen kongrenin yoğun ilgi ve talep görmesi üzerine, önümüzdeki yıllarda ülkemizin farklı bölgelerinde de yapılması kararı alındı.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız