Kapadokya Lisansüstü Seminerleri’nde Felsefe Konuşuldu

 

Kapadokya Lisansüstü Seminerleri’nin bu haftaki konuğu Akademisyen Prof. Dr. Çetin Balanuye oldu.

“Felsefede Neredeyiz? Yeni Bir Etiko-Politiğin Olanağı” isimli seminer, Öğr. Gör. Bülent Özçelik moderatörlüğünde 11 Kasım Çarşamba günü çevrim içi olarak düzenlendi.

Felsefede son dönemde yapılan çalışmalara değinen Balanuye, son yüzyılda felsefenin bir görünüm değiştirdiğini ve hakikat fikrinden uzaklaştığını belirtti.

Prof. Dr. Çetin Balanuye, sanayileşme, dünya savaşları ve ekolojik felaketlerin felsefe üzerindeki olumsuz etkilerine değinerek, “Bu tatsız deneyimler âdeta felsefeye, ‘Senin sözde olgunlaşman giderek sonumuz olacak’ der gibiydi.” dedi ve felsefedeki görünüm değişikliğinin nedenlerini açıkladı.

“Nesnel yargıyı ön yargısız kavrama çabanızı asla kaybetmeyin.”

Konuşmasının sonunda öğrencilerimize tavsiyelerde bulunan Balanuye, “Etkide bulunma ve etkiye uğrama çeşitliliğinizi durmaksızın artırmayı asla unutmayın. Etik ve politik anlamda depresif olmayınız. Nesnel yargıyı ön yargısız kavrama çabanızı asla durdurmayın.” şeklinde konuştu.

Seminer, Prof. Dr. Çetin Balanuye’nin öğrencilerimizden gelen soruları yanıtlamasıyla son buldu.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız