Kapadokya Ekonomi Toplantıları VIII Yapıldı | Kapadokya Üniversitesi

Kapadokya Ekonomi Toplantıları VIII Yapıldı

Üniversitemiz Kapadokya Turizmi Veri İşleme, Yenilik ve Proje Esaslı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Kapadokya Ekonomi Toplantıları, ‘Başdere Merkezli 10 Köyün Sürdürülebilir ve Turizm Odaklı Kırsal Kalkınma Potansiyelinin Tartışılması’ başlığı altında yapıldı.

Toplantıya, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Rıfat Yıldız, Prof. Dr. İskender Öksüz, Prof. Dr. Aydın Tunçbilek, Doç. Dr. Hale Kozlu, Doç. Dr. Akın İ. Özen, Dr. Öğr. Üyesi Bülent D. Çadırcı, Dr. Öğr. Üyesi Hande Eren, Dr. Öğr. Üyesi Merve Altundal Öncü, Dr. Öğr. Üyesi İsmet Güney, Dr. Öğr. Üyesi Gözde Sunman, Coğ. Öğr. Kazım Demircan, Zir. Müh. Cengiz Tezcan ve Akın Bayrak katıldı.

Toplantıda, “Kırsal Turizmde İleri-Geri Bağlantılar ve Etkileri”, “Kırsal Mimari Mirasın Korunmasında Turizm Odaklı Sürdürülebilir Kalkınma Yaklaşımları”, “Başdere Merkezli 10 Köyün Genel Coğrafi Görünümü” gibi dokuz başlığın konuşulduğu toplantıda davetli araştırmacıların dört ayda hazırladıkları bilimsel çalışmaları tartışmaya sunuldu. Yaklaşık iki yüz sayfadan oluşacak araştırmalar ekleriyle ve dijital olarak yayınlanarak üniversitemizin bilimsel yayınlar listesinde yerini alacaktır.


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız