Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali Açılışı Üniversitemiz Fabrika Yerleşkesinde Yapıldı | Kapadokya Üniversitesi

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali Açılışı Üniversitemiz Fabrika Yerleşkesinde Yapıldı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 5-13 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali açılışına Üniversitemiz Fabrika Yerleşkesi ev sahipliği yaptı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve eşi, Bakan Yardımcıları Batuhan Mumcu ve Gökhan Yazgı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Ömer Faruk Belviranlı, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Ürgüp Kaymakamı Cüneyt Caner, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, AKP İl Başkanı Ali Kemikkıran ve Nevşehir Kapadokya Alan Başkan V. Birol İnceciköz'ün katılım sağladığı açılışta, Coşkun Aral’ın fotoğraf sergisi, Ayşe Demirci küratörlüğündeki “Eskizden Piksele Dijital Sanat” sergisi ve FOTON Derneği’nin Kapadokya Fotoğrafları sergisi Üniversitemiz Fabrika Yerleşkesinde gezildi.

13 Ağustos’a kadar sürecek olan festival kapsamında Kapadokya’nın çeşitli mekanlarında etkinlikler, söyleşiler, konserler ve atölyeler yapılacak. Üniversitemiz Fabrika Yerleşkesinde de festival boyunca sergiler izlenebilir, geleneksel el sanatları atölyelerine katılım ücretsiz olarak sağlanabilir.

Festival programı ve detaylı bilgi için: https://kapadokya.kulturyolufestivalleri.com/


Diğer Haberler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız